Aktualności
Spotkania ze studentami w Płocku
2018.10.08 12:30 , aktualizacja: 2019.03.01 08:41
Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Dorota Mądral
- Marszałek Adam Struzik...
- Gości powitali rektor...
- Marszałek Adam Struzik...
- Płocka Szkoła Wyższa im. P....
Ruszył rok akademicki. Podczas inauguracji ze studentami z płockiej filii Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica spotkał się marszałek Adam Struzik.
Inauguracja w płockiej filii Politechniki Warszawskiej
Najstarsza i jednocześnie najbardziej ceniona przez pracodawców. Płocka filia Politechniki Warszawskiej jest częścią stołecznej uczelni. Filię w Płocku tworzą dwie jednostki o uznanej w środowisku akademickim pozycji i renomie: Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii oraz Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych. Studenci mogą się uczyć na kierunkach: budownictwo, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, technologia chemiczna, ekonomia. Filia PW w Płocku rok temu obchodziła swoje 50-lecie. Współpracuje z wieloma ośrodkami akademickimi oraz instytucjami polskimi i zagranicznymi, a także z jednostkami samorządowymi i podmiotami gospodarczymi.
– Prestiż naszego szkolnictwa wyższego na świecie umacnia się, tak samo jak zwiększa się znaczenie polskich badań na arenie międzynarodowej. W polskich ośrodkach akademickich, przy wykorzystywaniu innowacyjnych technologii i najnowszych metod badawczych, studenci mają zapewnioną naukę w warunkach dostosowanych do zmieniających się wymagań. Życzę Wam przede wszystkim osiągnięć w nauce, a także radości ze zdobywania specjalistycznej wiedzy. Powodzenia! – mówił marszałek Adam Struzik.
Spotkania ze studentami Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica
Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku jest jedną z najstarszych i największych niepaństwowych uczelni w kraju. Kształci na takich kierunkach jak: administracja, bezpieczeństwo narodowe, informatyka, pedagogika, pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne i zarządzanie. Ma dwie filie: w Iławie i Wyszkowie. Z uczelnią współpracuje ponad 450 nauczycieli akademickich oraz instytucje z całego świata m.in. z Rosji, Litwy, Holandii, Grecji, Hiszpanii a także ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki unijnym środkom kadra i studenci wyjeżdżają na stypendia i staże zagraniczne w ramach programów Socrates – Erasmus i Leonardo da Vinci.
Liczba wyświetleń: 241
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.