Aktualności

Jubileusz 55-lecia Szpitala Powiatowego w Wyszkowie

2018.10.05 11:35 , aktualizacja: 2018.10.08 15:46

Autor: oprac.na podst.zebr.mat., Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

dyrektor Cecylia Domżała, marszałek Adam Struzik oraz członek zarzadu Elżbieta Lanc Medal Pro Masovia dla...
w rzezie stoi członek zarzu Elżbieta Lanc wraz z pracownikami szpitala Dyplomy uznania trafiły do...

Jubileusz 55-lecia obchodził Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Rocznica stała się pretekstem do podsumowań, wspomnień, ale też podziękowań dla pracowników szpitala za dotychczasową pracę na rzecz jego rozwoju.

 

Trochę liczb

Jak podsumowuje dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie, Cecylia Domżała w szpitalu rocznie leczonych jest 25 tys. pacjentów. W ambulatoryjnej opiece specjalistycznej w 17 poradniach udzielanych jest około 70 tys. porad. W Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej rocznie wykonywanych jest około 85 tys. zabiegów, a w 14 pracowniach diagnostycznych – 400 tys. badań. Ponad pół wieku działalności wyszkowskiego szpitala to też wiele inwestycji, modernizacje oraz remonty oddziałów. Najnowsze  zakupy szpitala to 2 ambulanse, sprzęt medyczny i nowa winda, na które wyszkowska placówka (dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego) otrzymała dofinansowanie unijne w wysokości ponad 1,7 mln zł.  Również w tym roku Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie pozyskał unijne wsparcie na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego oraz modernizację budynku, w którym znajdują się oddziały kardiologiczny i chorób wewnętrznych (gdzie świadczone są usługi onkologiczne) – ponad 5,3 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020. Placówka utrzymuje i doskonali System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2015. Misją szpitala od lat jest hasło „Priorytetem dobro pacjenta”.

 

– Historia szpitala to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzyli i tworzą każdego dnia. To wiele miejsc pracy, ludzkich historii, tysiące zabiegów operacyjnych, badań i porad. Szpital to ogromna wiedza zawodowa wszystkich, którzy dbają o zdrowie pacjentów, ale też wiedza menedżerska kadry kierowniczej, która zabiega o rozwój placówki. Priorytetem we wszystkich podejmowanych działaniach było zapewnienie wysokiej jakości świadczeń medycznych – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Medale i wyróżnienia

Dla pracowników szpitala obchodzony jubileusz był czasem podsumowań i wyróżnień. Uhonorowana została m.in. dyrektor placówki Cecylia Domżała, która swoją funkcję z zaangażowaniem pełni od 15 lat. Z rąk marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika otrzymała Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”. Dyplomy uznania oraz pamiątkowe książki trafiły do 87 osób docenionych za wieloletnią rzetelną i pełną poświęcenia pracę na rzecz rozwoju szpitala oraz wkład w podnoszenie standardów opieki zdrowotnej na Mazowszu.

 

– Dzisiaj Mazowsze to region wiodący nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wszyscy, którzy się do tego przyczynili zasługują na słowa podziękowania – podkreślił marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

 

Dyrektor Cecylia Domżała, dziękując za przyznane wyróżnienie, podkreśliła dotychczasowe nieocenione wsparcie i otwartość na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie wielu współpracujących samorządów oraz instytucji.

 

 

Liczba wyświetleń: 188

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.