Aktualności

Seniorzy na scenie

2018.10.08 14:35 , aktualizacja: 2018.10.09 09:34

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Przemawia Elżbieta Lanc. Obok niej jest stół, przy którym siedzi m.in. dyrektor MCPS. Za nimi duzy ekran z prezentacją Elżbieta Lanc, członek...
  • Dyrektor MCPS Artur Pozorek przed mikrofonem Seniorów powitał też...
  • Zapłeniona sala z widownią Sala z widownią w pałacu...
  • Starsze panie w jednakowych czerwonych sykniach na scenie Grupy artystyczne...
  • Panie w regionalnych strojach wykonują taniec na scenie ...ale i przygotowaniem...
  • Grupa starszych panów w jednakowych strojach Nie brakowało też zespołów,...
  • Widok na pałac od frontu Pałac Ossolińskich w...

W Przeglądzie Artystycznym Twórczości Osób Starszych, który zorganizowano w Pałacu Ossolińskich w miejscowości Sterdyń (pow. sokołowski), uczestniczyła członek zarządu Elżbieta Lanc oraz Artur Pozorek p.o. dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

 

– Niezwykle istotne jest, by zapewnić seniorom atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Emerytura i starszy wiek nie musi oznaczać spadku aktywności czy rezygnacji ze spotkań towarzyskich. Dlatego bardzo ważne jest zapewnienie seniorom różnych propozycji, z których mogą korzystać według upodobań i możliwości. Z jednej strony są nimi uniwersytety trzeciego wieku, z drugiej – takie przeglądy jak ten, kiedy seniorzy mogą się wykazać swoimi zdolnościami artystycznymi i czerpać z nich satysfakcję – mówiła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

W przeglądzie wzięło udział 250 seniorów – przedstawicieli uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji pozarządowych oraz instytucji, które statutowo zajmują się działalnością na rzecz środowiska osób starszych.

 

Taniec, muzyka, teatr

Przygotowany przez seniorów repertuar przeglądu składał się z trzech części: taneczno-muzycznej, teatralno-poetyckiej oraz kabaretowo-monologowej. Zaprezentowano też rękodzieło i programy artystyczne w wykonaniu Lokalnego Klubu Seniora w Kotuniu, Grupy Śpiewających Seniorów „Pogodna Jesień” Konstancin Jeziorna, Zespołu Instrumentalno-Woklanego „Sokoły” z Warszawy, Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Raciążu, Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek” z Wyszkowa, Klubu Osiedlowego „Przełom” z Mińska Mazowieckiego, PZERiI Koło nr 3 Warszawa, Klubu Seniora Zawady, „Radosne Serca” z Łęgu koło Płocka, Jarnickiego Stowarzyszenia Seniorów, Zaciszańskiej Nuty – Dom Kultury „Zacisze” (Targówek Warszawa), Stowarzyszenia Radość Trzeciego Wieku z Mińska Mazowieckiego, Stowarzyszanis Radomskie Centrum Przedsiębiorczości, Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego Skafander z UTW Tłuszcz, Węgrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia – Klubu Seniora Jesienne Kwiaty z Goworowa, Trio z Targówka (Warszawa), Zespołu Złote Lata z Sokołowa Podlaskiego, UTW Legionowo, Zespołu Artystycznego Szmaragdy z Makowa Mazowieckiego.

 

Liczba wyświetleń: 326

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.