Aktualności

Ponad 360 tys. zł na sprzęt dla OSP z subregionów ciechanowskiego i radomskiego

2018.10.11 11:25 , aktualizacja: 2018.10.11 14:34

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • sygnatariusze umowyz gminą Sienno Dofinansowanie na zakup...
  • od lewej: Zbigniew Gołąbek, Bożenna Pacholczak, Rafał Rajkowski Aż 49 jednostek OSP z...
  • sygnatariusze umowy z gminą Iłża Jedną z gmin, do której...
  • Od lewej Rafał  Woźnowski, Adam Struzik i Wiesław Raboszuk Dofinasowanie otrzymało 17...
  • sygnatariusze umów Samorząd Mazowsza wsparł...
  • wręczenie umów Nowy sprzęt pojawi się...

Wkrótce strażacy ochotnicy z subregionu ciechanowskiego i radomskiego zyskają nowy sprzęt specjalistyczny. Będzie to możliwe, dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza. Umowy na realizację projektów w Ciechanowskiem podpisali marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz przedstawiciele lokalnych samorządów. W Radomskiem sygnatariuszem umowy był członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

– Na co dzień strażacy pomagają nam, a dzisiaj my mamy okazję wesprzeć ich. Specjalistyczny sprzęt jest niezbędny, by szybko i skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Dlatego samorząd Mazowsza wspiera finansowo jednostki OSP z całego regionu – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Dzięki dofinansowaniu możliwy będzie zakup m.in. motopompy, wyciągarki samochodowej, ciężkich zestawów do ratownictwa drogowego, agregatu prądotwórczego czy mobilnego pneumatycznego punktu do ratownictwa, a także innego sprzętu specjalistycznego. Wsparcie trafi aż do 66 jednostek OSP z obu subregionów. W sumie na ten cel z budżetu Mazowsza wygospodarowano 363 tys. zł.

 

– Strażacy z ochotniczych straży pożarnych swoją codzienną postawą udowadniają, że można robić coś dla innych, nie oczekując niczego w zamian. Doceniamy ich codzienną pracę i poświęcenie, dlatego od kilku lat doposażamy druhów w specjalistyczny sprzęt. Nie mam wątpliwości, że otrzymane dotacje zostaną dobrze wykorzystane – mówił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Na Mazowszu jest blisko 2 tys. jednostek OSP, w których aktywnie działa 75 tys. strażaków. Druhowie z Mazowsza są świetnie przygotowani do wykonywania powierzonych im zadań. Są przeszkoleni zarówno z zakresu ratownictwa drogowego, jak i medycznego. Co ważne, dysponują coraz lepszym sprzętem strażackim. Jest to możliwe również dzięki środkom z budżetu województwa.

 

– Wiemy jak ważną rolę w pracy strażaków odgrywa dobry sprzęt specjalistyczny. Mamy nadzieję, że dzięki przyznanej dotacji zwiększymy bezpieczeństwo zarówno nas wszystkich, jak i strażaków udzielających pomocy poszkodowanym – podkreślił członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 20 kB, Liczba pobrań: 222

Liczba wyświetleń: 315

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.