Aktualności

Stypendyści z subregionu ciechanowskiego

2018.10.11 12:20 , aktualizacja: 2019.03.01 08:27

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Pamiątkowe zdjęcie grupowe z uroczystości wręczenia stypendiów Stypendia najzdolniejszym...
  • Marszałek Adam Struzik wręcza uczennicy stypendium, w tle stoi grupa osób Do grona stypendystów...
  • Marszałek Adam Struzik podczas przemowy Marszałek Adam Struzik...
  • Dziewczyna grająca na skrzypcach Uroczystość wręczenia...

476 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących oraz 482 ze szkół zawodowych w tym roku otrzyma stypendia marszałka w wysokości około 5 tys. zł. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 5 mln zł. Z najzdolniejszymi z subregionu ciechanowskiego spotkali się: marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz Wiesława Krawczyk, wiceprzewodniczącej sejmiku.

 

Najlepsi uczniowie szkół ogólnych

 

Tegoroczna edycja „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2018/2019 cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Ponad 1,7 tys. bardzo zdolnych młodych ludzi z Mazowsza ubiegało się o 476 stypendiów.

 

– Do grona naszych stypendystów w tym roku dołącza kolejnych blisko tysiąc osób. Można o nich mówić w zasadzie w samych superlatywach. Pracowici, wybitnie uzdolnieni, ze świetnymi wynikami w nauce. Są przyszłością naszego regionu. Wspierać młodych ludzi w ich rozwoju to nasz obowiązek – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Najlepsi uczniowie otrzymają stypendium w wysokości 4 985 zł. Środki będą wypłacone w dwóch transzach. W sumie na stypendia zostało przeznaczonych 2,7 mln zł.

 

W subregionie ciechanowskim stypendium zdobyło 51 uczniów. Wśród wyróżnionych są m.in. młodzi ludzie uczący się Szkole Podstawowej nr 2 w Żurominie, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej, mławskiej Katolickiej Szkole Podstawowej. Stypendyści marszałka uczęszczają również do m.in. Liceum Ogólnokształcącego im. mjr. H. Hubala w Raciążu oraz Gimnazjum w Szreńsku.

 

Najlepsi zawodowi

Samorząd Mazowsza docenia również młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych. Z myślą o nich przyznawane jest wsparcie w ramach programu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. W sumie w ciągu trzech edycji na te stypendia przeznaczono około 10 mln zł. Do tej pory ze wsparcia skorzystało 1922 uczniów.

W tym roku do grona stypendystów szkół zawodowych dołącza kolejnych 482 uczniów. Na ich stypendia samorząd województwa przeznacza ok. 2,3 mln zł. Każdy stypendysta otrzyma wsparcie w wysokości około 5 tys. zł.

– Mamy bardzo dobre szkoły zawodowe na Mazowszu, w których kształcą się świetni fachowcy. Już po raz czwarty pomagamy im w nauce naszymi stypendiami samorządowymi. Są to środki, które mogą przeznaczyć na np. zakup literatury specjalistycznej, komputera, ale też np. kursy zawodowe – dodał wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

W subregionie ciechanowskim stypendia zawodowe otrzyma 69 młodych ludzi. Największa grupa, bo aż 31 uczęszcza do szkół w powiecie pułtuskim. Najzdolniejsi uczniowie uczą się m.in. w Zespole Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie, Zespole Szkół nr 2  im. Leona Rutkowskiego w Płońsku Zawodowych czy Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.

O stypendiach i zasadach ich wykorzystania pisaliśmy także w artykułach: "Znamy stypendystów marszałka z subregionu ostrołęckiego" oraz "Stypendyści marszałka z Warszawy i powiatów okołowarszawskich".

 

 

 

Artykuły powiązane

Znamy stypendystów marszałka z subregionu radomskiego

12-10-2018
Najzdolniejsza młodzież z subregionu radomskiego odebrała wyróżnienia z rąk zastępcy dyrektora departamentu edukacji publicznej i sportu UMWM Marcina Pawlaka.
więcej

Liczba wyświetleń: 660

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.