Aktualności

Ciechanowski szpital z certyfikatem i kącikiem BRD

2018.10.11 12:35 , aktualizacja: 2018.10.11 15:13

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Część sali edukacyjnej. Widać osiem znaków drogowych ustawionych pod ścianą w rzędzie Sala edukacyjna na Oddziale...
  • Stojak z książeczkami Dzieci mogą skorzystać z...
  • Samorządowcy z dzićmi podczas uroczystości W otwarciu kącika BRD...
  • Na fantomie leży czapka policyjna W kąciku BRD znalazły się...

W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie został otwarty kącik Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, tzw. kącik BRD. Placówka otrzymała także certyfikat akredytacyjny, który wręczyli marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

– Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie od lat skutecznie niesie  pomoc chorym i cierpiącym z terenu województwa mazowieckiego. To prężnie działająca placówka, a ja z satysfakcją obserwuję, jak dynamicznie się rozwija, stawiając  na profesjonalizm  i nowoczesność. Cieszycie się Państwo zaufaniem pacjentów, wychodzicie im naprzeciw, zapewniając coraz wyższe standardy opieki zdrowotnej – mówił marszałek Adam Struzik.

Marszałek Struzik przekazał także cztery profesjonalne defibrylatory, jeden defibrylator szkoleniowy, dwa alkomaty dowodowe z wbudowaną drukarką oraz gry edukacyjne dla dzieci.

– Świetnie wyszkolony i oddany swej pracy personel, innowacyjne metody leczenia, a także stale poszerzana oferta świadczeń – to tylko nieliczne atuty, jakimi może się poszczycić szpital. Uzyskany dziś Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia potwierdza znakomitą organizację jednostki – dodał wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Dodatkowo otwierany dziś kącik BRD, potwierdza, że szpital potrafi być przyjaznym miejscem, w którym najmłodsi pacjenci mogą spędzać ciekawie czas.

 

Nowoczesna sala edukacyjna

Na Oddziale Dziecięcym – dzięki wspólnym staraniom Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, Urzędu Miasta oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – powstała sala edukacyjna dla małych pacjentów. Inicjatywa ma zwiększać wiedzę o bezpieczeństwie poruszania się po drodze. Kącik BRD został zorganizowany tak, aby dzieci czuły się w nim komfortowo i bezpiecznie. W specjalnie wygospodarowanym pomieszczeniu mali pacjenci znajdą m.in. kolorowe stoliki i wygodne siedziska, zestawy multimedialne składające się z tablicy i laptopa, a także kolorowy zestaw pufek na stojaku, zestaw znaków drogowych, plansze bezpieczna droga do szkoły, zestawy gier, kredki, bloki, książki oraz fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. Całkowity koszt inwestycji to 62,5 tys. zł. „Kącik edukacyjny BRD” to projekt Samorządu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Takie kąciki powstały już – w ramach pilotażu – w trzech mazowieckich szpitalach: w Warszawie, Dziekanowie Leśnym i Radomiu.  

 

Liczba wyświetleń: 648

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.