Aktualności

Gala 20-lecia samorządu

2018.10.15 09:25

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • od lewej Kazimierz rakowski, Adam Struzik, Izabela Stelmańska Gala 20-lecia była okazją...
  • Adam Struzik zabiera głos Spotkanie było okazją do...
  • osoby wyróżnione W trakcie spotkania dyplomy...
  • laureat z marszałkiem Medal Pro Masovia otrzymał...

W tym roku mija 20 lat reformy administracyjnej, będącej jednocześnie reformą samorządową. Dwie dekady, czyli czas funkcjonowania nowych samorządów, przyniosły widoczne zmiany – nie tylko w gospodarce i rozwoju wspólnot lokalnych, ale też w sposobie myślenia mieszkańców o dbaniu o swoją wieś, ulicę, gminę, miasto, powiat, a także swój region.

 

Minione dwie dekady to czas krystalizowania się współpracy samorządów, mieszkańców, przedsiębiorców i różnych organizacji. Zmiany, które zaszły widoczne są w każdej gminie czy powiecie. 26 tys. inwestycji wspartych 23 mld zł z budżetu województwa i funduszy unijnych, wyremontowane i wybudowane drogi wojewódzkie, gminne czy powiatowe, zmodernizowane szpitale i zrewitalizowane instytucje kultury, nowe hale sportowe i boiska to bilans ostatnich dwóch dekad. To ogrom pracy, który był możliwy tylko dzięki wspólnemu zaangażowaniu i współpracy pomiędzy samorządami. W trakcie spotkania rozmawiano nie tylko o tym, co przez ostatnich dwadzieścia lat udało się zrobić na Mazowszu, ale również o tym, co nas czeka w najbliższej przyszłości.

 

– Jeszcze raz dziękuję Państwu za te ostatnie 20 lat. To, jak dziś wygląda i rozwija się Mazowsze, to efekt naszego wspólnego wysiłku, zaangażowania i codziennej pracy. Myślę, że najlepszym podsumowaniem dwóch dekad jest fakt, że dziś Mazowsze to jeden z czterech najszybciej rozwijających się regionów UE. Mamy z czego być dumni! – podsumował marszałek Adam Struzik.

 

Uroczystość stała się okazją do wręczenia Medali Pamiątkowych „Pro Masovia” osobom, które budowały i pracowały na rzecz rozwoju powiatu wołomińskiego. Marszałek Adam Struzik uhonorował tym odznaczeniem Kazimierza Rakowskiego (obecnego starostę wołomińskiego), Adama Kopczyńskiego (przewodniczącego rady powiatu wołomińskiego I i II kadencji), Grzegorza Dudzika (wicestarostę wołomińskiego I i II kadencji), Pawła Solisa (przewodniczącego rady IV kadencji, radnego II, III i IV kadencji) oraz Konrada Rytla (wicestarostę wołomińskiego I i II kadencji).  

 

Dyplomy uznania otrzymali pracownicy Starostwa Powiatowego w Wołominie, jednostek podległych oraz radni powiatowi sprawujący tę funkcję od trzech lub czterech kadencji.

Liczba wyświetleń: 819

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.