Aktualności

Stypendia marszałka dla młodzieży z subregionu płockiego

2018.10.15 12:40 , aktualizacja: 2019.03.01 08:18

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Grupa stypendystów pozuje do zdjęcia z marszałkiem województwa Wśród tegorocznych...
  • Dwaj urzędnicy w oficjalnych strojach przekazują uczennicy wyróżnienie Marszałek Adam Struzik i...
  • Stypendyści w strojach galowych stoją na scenie i pozują do wspólnej fotografii z marszałkiem Adamem Struzikiem Do grona stypendystów...
  • Stypendyści pozują do pamiątkowego zdjęcia Mazowiecki samorząd...
  • Uczennica odbiera stypendiuim z rąk marszałka Adama Struzika. Obok stoi Tomasz Kominek, dyrektor płockiej delegatury urzędu marszałkowskiego Stypendia otrzymają...

476 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych otrzyma w tym roku stypendia marszałka w wysokości około 5 tys. zł. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 5 mln zł. Najzdolniejsza młodzież z subregionu płockiego odebrała wyróżnienia z rąk marszałka województwa Adama Struzika i dyrektora płockiej delegatury urzędu marszałkowskiego, Tomasza Kominka.

 

Najlepsi uczniowie szkół ogólnych

Tegoroczna edycja „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” na rok szkolny 2018/2019 cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Ponad 1,7 tys. bardzo zdolnych młodych ludzi z Mazowsza ubiegało się o 476 stypendiów.

 

– Do grona naszych stypendystów w tym roku dołącza kolejnych blisko tysiąc osób. Można o nich mówić w zasadzie w samych superlatywach. Pracowici, wybitnie uzdolnieni, ze świetnymi wynikami w nauce. Są przyszłością naszego regionu. Wspierać młodych ludzi w ich rozwoju to nasz obowiązek – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Najlepsi uczniowie otrzymają stypendium w wysokości 4 985 zł. Środki będą wypłacone w dwóch transzach. W sumie na stypendia zostało przeznaczonych 2,7 mln zł.

W subregionie płockim stypendia otrzyma 26 młodych ludzi. Wśród najlepszych są m.in. uczniowie Małachowianki i Jagiellonki, a także Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie i Szkoły Podstawowej im. Maksymiliana Kolbego w Teresinie.

 

Najlepsi zawodowi

Samorząd Mazowsza docenia również młodych ludzi uczących się w szkołach zawodowych. Z myślą o nich przyznawane jest wsparcie w ramach programu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. W sumie w ciągu trzech edycji na te stypendia przeznaczono około 10 mln zł. Do tej pory ze wsparcia skorzystało 1922 uczniów.

W tym roku do grona stypendystów szkół zawodowych dołącza kolejnych 482 uczniów. Na ich stypendia samorząd województwa przeznacza około 2,3 mln zł. Każdy stypendysta otrzyma wsparcie w wysokości około 5 tys. zł.

W subregionie płockim stypendia zawodowe otrzyma 27 młodych ludzi, w tym blisko połowa uczy się w szkołach w samym Płocku (15 stypendystów). Najzdolniejsi uczniowie chodzą m.in. do: Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, a także Gostynińskiego Centrum Edukacji oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Sochaczewie.

O stypendiach marszałka pisaliśmy również w artykułach: „Znamy stypendystów marszałka z subregionu radomskiego”, „Stypendyści z subregionu ciechanowskiego”, „Stypendyści marszałka z Warszawy i powiatów okołowarszawskich”, „Znamy stypendystów marszałka z subregionu ostrołęckiego”.

Liczba wyświetleń: 549

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.