Aktualności

Nowe inwestycje drogowe w Bielsku i Gozdowie

2018.10.15 09:15 , aktualizacja: 2018.11.26 12:55

Autor: oprac.na podst. mat. MZDW, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • odcinek drogi wojewódzkiej w miejsowościach Bonisław-Bielsk Zmodernizowany odcinek...
  • fragment przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 560 na terenie gminy Gozdowo Przebudowana droga...
  • odcinek grogi relacji Bielsk–Zągoty na terenie gminy Bielsk Droga wojewódzka nr 540,...

Marszałek Adam Struzik otworzył odcinki dróg wojewódzkich nr 560 i 540 w gminach Bielsk (pow. płocki) i Gozdowo (pow. sierpecki). Inwestycje za ponad 20 mln zł wpłynęły na bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców. Podpisano także umowy na modernizację kolejnych zadań w tym obszarze.

 

– Cieszę się, że możemy pomóc lokalnym samorządom w realizacji tak ważnych dla wszystkich mieszkańców inwestycji.  Poprawi się nie tylko komfort jazdy, ale też bezpieczeństwo podróżujących i pieszych – podsumował marszałek Adam Struzik.

 

Droga wojewódzka nr 560 na odcinku Bonisław-Bielsk i 540 na odcinku Bielsk-Zągoty

Na całej długości ponadpięciokilometrowego odcinka Bonisław-Bielsk występowały koleiny, liczne spękania i wykruszenia krawędzi nawierzchni lub jej całkowity brak. Uniemożliwiało to płynny ruch, a miejscami stanowiło bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników. W ramach przebudowy m.in. wymieniono nawierzchnię drogi, odtworzono i wyremontowano wloty istniejących skrzyżowań, wyrównano pobocza, przebudowano istniejące oraz zbudowano nowe zjazdy, odbudowano elementy systemu odwodnienia. Powstały też oznakowania – pionowe i poziome. Przebudowany odcinek jest kontynuacją modernizacji drogi na odcinku Bonisław-Bielsk, którego pierwszym etapem była rozbudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 560 z drogą powiatową nr 3760W na rondo (2015 r.). Koszt całej inwestycji to 14,8 mln zł.

 

Remontu wymagał także ponadczterokilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 540 zlokalizowany na terenie gminy Bielsk. Wymieniono m.in. nawierzchnię jezdni oraz chodników, zjazdów i zatok autobusowych. Wykonano regulację odwodnienia wraz z odtworzeniem rowów oraz oznakowania pionowe i poziome. Koszt zadania to 3,6 mln zł.

 

Droga wojewódzka nr 560 w Lelicach

Modernizację przeszedł ponadkilometrowy odcinek zlokalizowany na terenie gminy Gozdowo (pow. sierpecki). W ramach prac wykonano m.in. nową nawierzchnię, chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz azyle na przejścia dla pieszych. Odtworzono i wyremontowano wloty istniejących skrzyżowań z drogami niższych kategorii. Przebudowano istniejące oraz wybudowano nowe zjazdy indywidualne i publiczne. Odbudowano system odwodnienia. Powstały też oznakowania – pionowe i poziome. Inwestycja zwiększyła bezpieczeństwo użytkowników drogi. Poprawił się również komfort jazdy. Koszt zadania to 3,5 mln zł.

 

Liczba wyświetleń: 173

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.