Aktualności

Nowe drogi w gminie Sadowne

2018.10.15 15:50 , aktualizacja: 2018.10.18 12:47

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Przy przecięcia wstęgi obecni byli przedstawiciele wszystkich poziomów władzy samorządowej. Wstęgę przeciął młody mieszkaniec Złotek. Nowa droga została...
  • Zdjęcie wykonane z dronu przedstawia widok na przebudowaną drogę z lotu ptaka Droga powiatowa prezentuje...
  • Na zdjęciu widać przebudowana drogę i tabliczkę informującą o wsparciu inwestycji z budżetu Mazowsza Przebudowana droga w...

W gminie Sadowne (powiat węgrowski) zostały oddane do użytku dwie drogi zmodernizowane przy udziale środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. W ich otwarciu uczestniczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

 

Droga gminna

 

Inwestycja w miejscowości Orzełek poprawi komfort jazdy. Zadanie polegało na położeniu 3 442 m2 nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych na 750 mb jezdni, a także wykonanie poboczy i oznakowania pionowego. Nowa nawierzchnia przyczyni się do redukcji emisji spalin i kurzu. Zmniejszy się także poziom hałasu oraz drgań jakie powodowały pojazdy przejeżdżające do tej pory po nawierzchni tłuczniowej. Wartość inwestycji wyniosła blisko 399 tys. zł, w tym dotacja z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego to 100 tys. zł.

 

I powiatowa

Inwestycja pn. „Budowa drogi powiatowej nr 4206W Sadowne – Kołodziąż – Złotki – granica powiatu w miejscowości Złotki” została zrealizowana przez powiat węgrowski i gminę Sadowne, przy współfinansowaniu ze środków budżetu województwa mazowieckiego. Wartość inwestycji wynosi ponad 677 tys. zł. Powiat węgrowski przeznaczył na ten cel blisko 261 tys. zł, gmina Sadowne – ponad 25 tys. zł, zaś województwo mazowieckie – 165 tys. zł.

Zakres robót obejmował wykonanie profilowania i zagęszczenia istniejącej nawierzchni, podbudowę zasadniczej z gruntu stabilizowanego cementem, wykonanie jezdni o szerokości 5,5 m i długości 1 139,35 mb z betonu asfaltowego oraz poboczy o szerokości 1 m z mieszanki kruszyw naturalnych. Projekt miał na celu m.in. poprawę stanu technicznego nawierzchni poprzez wzmocnienie istniejącej konstrukcji, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego i poprawę systemu odwodnienia.

– Dobre drogi to nie tylko lepszy komfort jazdy, ale i poprawa bezpieczeństwa użytkowników. Cieszę się, że możemy wspierać inwestycje, które poprawiają jakość życia mieszkańców Mazowsza – powiedziała Janina Ewa Orzełowska.

– Remonty obu dróg to od dawna oczekiwane przez mieszkańców inwestycje. Cieszę się, że samorząd województwa wsparł te tak ważne, nie tylko dla lokalnej społeczności, przedsięwzięcia – powiedziała Elżbieta Lanc.

Liczba wyświetleń: 599

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.