Aktualności

Mazowiecka oferta na targach żywności

2018.10.16 10:40 , aktualizacja: 2018.10.16 13:26

Autor: Marena Wardzyńska (RW), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Przedstawiciele samorządu Mazowsza stoją przy stoisku Samorząd Mazowsza...
  • Stoiska z regionalnym różnorodnym pieczywem i miodami. W tle wystawcy i grupa odwiedzających targi Na stoisku Samorządu...
  • Przedstawicielka samorządu Mazowsza stoi przy stoisku, przed nią leżą foldery promujące region Przedstawiciele Mazowsza...
  • Grupa osób stojąca przy stoisku samorządu Mazowsza Odwiedzający targi poznali...

W Łodzi odbyło się najważniejsze i największe wydarzenie branży ekoproduktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej – XI Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej "Natura Food".

 

Targi „Natura Food” to impreza poświęcona żywności ekologicznej oraz produktom regionalnym i tradycyjnym. Impreza cieszy się uznaniem nie tylko wśród polskich wystawców. Prezentację polskich firm dopełniali wystawcy z zagranicy:  Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Litwy, Włoch, Grecji, Białorusi, Szwecji oraz Hiszpanii. Łódzkie targi, jak co roku, przyciągnęły kilkuset wystawców i tysiące zwiedzających, wśród których znaleźli się przedstawiciele kadry menedżerskiej, rolnicy, producenci, przetwórcy, właściciele sklepów oraz dystrybutorzy żywności.

Na stoisku Samorządu Województwa Mazowieckiego, o powierzchni 108 m2, zaprezentowano oferty 14 wystawców. Odwiedzający targi poznali szeroką gamę produktów regionalnych i ekologicznych. Na stoisku można było skosztować tradycyjnie wypiekanego chleba, przetworów przygotowywanych według dawnych receptur. Popularnością cieszyły się nalewki, oleje i miody.

Przedstawiciele Mazowsza zachęcali także do poznawania najciekawszych zakątków regionu, wręczając gościom m.in. foldery i materiały promocyjne z ofertą turystyczno-kulturalną całego województwa. Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem wśród zwiedzających.

Liczba wyświetleń: 276

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.