Aktualności

O perspektywach unijnych w Warszawie

2018.10.17 14:55 , aktualizacja: 2018.10.17 15:49
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Siedzą przy stole prezydialnym Od lewej: Elżbieta Kozubek,...
Uczestniczki konwentu W konwencie uczestniczyli...

Po raz kolejny przedstawiciele polskich samorządów rozmawiają o wyzwaniach dla polityki spójności po 2020 r.

 

Wspólnie dla regionów

Konwenty Marszałków Województw RP odbywają się sukcesywnie od 1999 r., kiedy wraz z ustanowieniem samorządu wojewódzkiego powstała idea utworzenia forum, którego rolą miało być działanie na rzecz efektywnej realizacji polityki rozwojowej i społecznej w regionach. W skład gremium wchodzą marszałkowie wszystkich województw, a posiedzenia odbywają się zawsze na terenie regionu, którego marszałek aktualnie przewodniczy Konwentowi. Przewodnictwo w Konwencie trwa pół roku.

 

Drugi raz na Mazowszu

Rozpoczęcie Konwentu stało się okazją do wręczenia marszałkowi Adamowi Struzikowi wyróżnienia Samorządowiec 2018 przyznanego przez serwis PortalSamorządowy.pl. 

 

Dyskusja rozpoczęła się od prezentacji wniosków z warsztatów Zespołu Eksperckiego ds. Europejskiej i Krajowej Polityki Strukturalnej „Wyzwania dla polityki spójności post 2020” przedstawionej przez kierownika Katedry Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego Szkoły Głównej Handlowej prof. dr. hab. Jacka Szlachtę. Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie dr Marcin Wajda zaprezentował natomiast postęp prac Zespołu Eksperckiego ds. Europejskiej i Krajowej Polityki Strukturalnej.

 

Rozmawiano także o wprowadzeniu zasadniczych zmian projektu audytu krajobrazowego. Sprawę tę przedstawiła dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie dr Elżbieta Kozubek.

Liczba wyświetleń: 482

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.