Aktualności

Kolejne środki unijne dla Radomia i subregionu radomskiego

2018.10.18 15:35 , aktualizacja: 2018.10.19 09:58

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • umowy podpisują prezez Włodzimierz Konecki  i członek zarządu Rafał Rajkowski Umowy podpisali m.in....
  • członek zarządu Rafał Rajkowski i beneficjenci trzymają w rękach symboliczny czek Projekty otrzymały unijne...
  • za stołem siedzą członek zarządu Rafal Rajkowski i beneficjenci umów Konferencja prasowa z...

Termomodernizacja dwóch budynków należących do szpitala powiatowego w Kozienicach oraz remont kamienic znajdujących się na terenie Miasta Kazimierzowskiego w Radomiu to projekty, które decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymają łącznie ponad 6,4 mln zł w ramach RPO WM 2014–2020.

 

Umowy podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.

Bardzo się cieszę, że nasze Miasto Kazimierzowskie nabiera blasku. Gratuluję dużej skuteczności w staraniach o pieniądze z zewnątrz. Mam nadzieję, że to nie koniec i w kolejnych latach będziemy mogli kontynuować prace związane z rewitalizacją tej części miasta – mówi członek zarządu Rafał Rajkowski.

Miliony z funduszy unijnych dla Kozienic

Termomodernizację przejdą budynki A i B wchodzące w skład bloku głównego kozienickiego szpitala powiatowego oraz wolnostojący budynek należący do pawilonu zakaźnego. We wszystkich obiektach pojawią się instalacje fotowoltaiczne. Zmodernizowane będą też instalacje c.o. i c.w.u oraz oświetlenie, a stropodach zostanie ocieplony.

 

Ochrona zabytków w Radomiu

Duże zmiany czekają też radomskie Miasto Kazimierzowskie. Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej odnowione będą 2 zabytkowe kamienice znajdujące się przy ulicach – Rynek 12 i Wałowej 22. Projekt będzie polegał na renowacji, modernizacji, adaptacji i wyposażeniu tych budynków. Prace budowlane obejmą zarówno część mieszkalną, jak i piwnice. Budynki będą osuszone i odgrzybione. Pojawi się w nich nowa instalacja elektryczna, centralnego ogrzewania oraz sanitarna i wodno-kanalizacyjna. Remont przejdą fundamenty, tynki, schody i balkony oraz dach. Stolarka okienna i drzwiowa będzie wymieniona na nową. Budynki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Dzięki realizacji inwestycji w jednej z kamienic funkcjonować będzie stacjonarny ośrodek rehabilitacji, świadczący specjalistyczną opiekę medyczną, w tym m.in.: diagnostykę oraz rehabilitację, adekwatną do potrzeb dziecka i współczesnych wymogów, a także poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne.

 

Liczba wyświetleń: 253

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.