Aktualności

Kolejne ważne inwestycje w subregionie radomskim

2018.11.08 14:30 , aktualizacja: 2018.11.14 13:10

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Kwota na symbolicznym czeku to 1 723 982,40 zł Dofinansowanie otrzymał...
  • Konferencja prasowa Umowy z beneficjentami...
  • Rafał Rajkowski i beneficjenci z symbolicznym czekiem Gmina Przyłęk otrzymała...
  • Pamiątkowe zdjęcie z czekiem Mazowiecki Szpital...

Kolejne wsparcie unijne dla subregionu radomskiego. Gmina Przyłęk zainwestuje ponad 5,1 mln zł w  odnawialne źródła energii, a Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu przeznaczy blisko 3,5 mln zł na termomodernizację. Z kolei szpital w Iłży otrzyma ponad 1,7 mln zł na doposażenie, modernizację i rozbudowę placówki.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekty te otrzymają łącznie ponad 10,3 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020. Umowy w tej sprawie podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.

 

OZE w gminie Przyłęk

W ramach projektu na budynkach mieszkalnych w gminie Przyłęk zostaną zamontowane w sumie 33 jednostki wytwarzania energii elektrycznej z OZE i 571 jednostek wytwarzania energii cieplnej z OZE. Będą to 4 rodzaje instalacji: instalacje fotowoltaiczne (33), pompy ciepła (35), piece na biomasę (113) i kolektory słoneczne (423). W ramach utworzonej platformy internetowej prowadzone będą działania edukacyjne i promocyjne dotyczące ochrony środowiska i dostępnych technologii OZE. Realizacja wartego blisko 7 mln zł projektu wpłynie pozytywnie na poprawę jakości powietrza i wód powierzchniowych oraz stan zdrowia mieszkańców regionu.

 

Termomodernizacja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu

Duże zmiany czekają też Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Dzięki wsparciu z UE budynek główny szpitala przejdzie termomodernizację. W ramach projektu ocieplone zostaną ściany zewnętrzne oraz stropodachy. Modernizację przejdą także instalacje c.o. i c.w.u. Ponadto w całym budynku wymienione będą okna i drzwi zewnętrzne. Pojawi się również energooszczędne oświetlenie, a na dachu zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne. Całość kosztować będzie ponad 23 mln zł. Realizacja inwestycji nie tylko wpłynie pozytywnie na poprawę środowiska naturalnego, ale przyniesie też oszczędności finansowe.

 

Doposażenie szpitala w Iłży

Już niebawem szpital w Iłży zainwestuje fundusze unijne w specjalistyczny sprzęt medyczny. Nowa, kosztująca ponad 2,1 mln zł aparatura trafi do oddziałów: Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Chorób Wewnętrznych, Pediatrii, Ginekologii i Położnictwa z Opieką nad Noworodkiem oraz Izby Przyjęć, pracowni Endoskopowej i pracowni RTG. W ramach projektu zostaną zakupione m.in.: tomograf komputerowy, pulsoksymetry, aparat EKG na wózku jezdnym, defibrylator (Life Pack), pompy infuzyjne dwustrzykawkowe ze statywem, respirator noworodkowy, respirator dla dorosłych, kardiomonitory, gastroskop, stół zabiegowy, lampa zabiegowa na wózku jezdnym, kolposkop, amnioskop z osprzętem, diatermia, stół ginekologiczny z napędem elektrycznym i osprzętem, fotel ginekologiczny, aparaty KTG z głowicami, ssak elektryczny ze statywem, rejestratory EKG Holter, rejestratory ciśnieniowe Holter, Holter EKG, system długotrwałego monitorowania ciśnienia tętniczego krwi, system do zestawu do prób wysiłkowych z bieżnią, kardiomonitory, waga najazdowa dla osób otyłych, łóżka kardiologiczne, wózki ratunkowe, wózek do przewożenia chorych w pozycji leżącej z regulacją wysokości oraz wózki do transportu leków oraz sprzętu medycznego.

Liczba wyświetleń: 335

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.