Aktualności

Nowy samochód strażacki w Białotarsku

2018.11.13 10:25 , aktualizacja: 2018.11.13 11:39

Autor: Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • otwarty samochód widać jego wyposażenie Nowy samochód ratowniczy to...
  • samochód widok od przodu Samochód kosztował blisko...
  • pred samochodem stoją młodzi strażacy i marszałek Adam Struzik Zakup auta był możliwy...
  • Strażacy w odświętnych mundurach biorą udział w przekazaniu samochodu Uroczyste przekazanie auta...

Ochotnicza Straż Pożarna w Białotarsku (gm. Gostynin) otrzymała samochód strażacki. Będzie służył druhom podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. W uroczystym przekazaniu pojazdu uczestniczył m.in. marszałek Adam Struzik.

 

Gaszenie pożarów, ratowanie poszkodowanych w wypadkach drogowych, usuwanie skutków klęsk żywiołowych to chleb powszedni strażaków ochotników. Do prowadzonych akcji potrzebują nie tylko odwagi i dużych umiejętności, ale przede wszystkim niezawodnego sprzętu.

 

– Dziękuję Wam za stałą gotowość do niesienia pomocy, a przede wszystkim za skuteczność podejmowanych działań. Mam nadzieję, że nowy sprzęt pozwoli jeszcze sprawniej prowadzić akcji bojowe, a mieszkańcom pozwoli spać spokojnie – mówił marszałek Adam Struzik.

 

Dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie, gminy Gostynin i Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie jednostka wzbogaciła się o lekki samochód ratownictwa technicznego Renault Master, z funkcją gaśniczą, ze zbiornikiem na tysiąc litrów wody. Wartość pojazdu wynosi blisko 300 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 462

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.