Aktualności

Prawie 8 mln zł na recykling odpadów komunalnych z Płońska i okolic

2018.11.30 09:20 , aktualizacja: 2018.11.30 12:30

Autor: oprac.na podst. mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

z czekiem w rękach stoją marszałek Adam Struzik, burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik, prezes Przedsiębiorstwa  Gospodarki Komunalnej w Płońsku Sp. z o.o. Dariusz Matuszewski Projekt otrzyma prawie 8...
umowę podpisuje marszałek Adam Struzik Umowa podpisana. Realizacja...

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poświętnem przejdzie kompleksową modernizację, która pozwoli na zwiększenie ilości odpadów komunalnych poddawanych recyklingowi. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma prawie 8 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020.

 

Umowę podpisali marszałek Adam Struzik oraz prezes zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Płońsku Sp. z o.o. Dariusz Matuszewski.

 

– Realizacja inwestycji pozwoli na zwiększenie ilości odpadów wyselekcjonowanych do recyklingu, a po przetworzeniu surowce i materiały będą mogły być ponownie wykorzystane. Tak proekologiczny sposób postępowania pozwala na ochronę środowiska naturalnego, co w dalszej perspektywie przekłada się na podniesienie jakości życia mieszkańców Mazowsza – zaznaczył marszałek Adam Struzik.

 

Jakie prace?

Otrzymane wsparcie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku zainwestuje w zwiększenie ilości odpadów odzyskiwanych podczas recyklingu (system pozwalający na ponowne wykorzystanie surowców). Przebudowę przejdzie linia technologiczna do sortowania odpadów w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Poświętnem. Zaplanowano również zakup nowych urządzeń służących zwiększeniu ilości odzyskiwanych odpadów.

Dzięki środkom unijnym przebudowane zostaną istniejące kabiny sortownicze i znajdujące się w nich instalacje klimatyzacyjne. Zmodernizowane będą także instalacja sprężonego powietrza z uwzględnieniem nowych sorterów oraz instalacja energetyczna. Pozyskane fundusze pozwolą na rozwój instalacji informatycznej oraz włączenie nowych urządzeń do istniejącego systemu sterowania linią sortowniczą. W przedsiębiorstwie powstaną również punkty napraw oraz przyjmowania rzeczy używanych.

 

 

Liczba wyświetleń: 334

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.