Aktualności

Środki unijne na informatyzację Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie

2018.12.04 13:20 , aktualizacja: 2018.12.04 14:54

Autor: oprac.na podst. mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc w pozycji siedzącej podpisują umowy Umowę podpisali m.in....
  • w sali konferencyjnej, przy stołach siedzą m.in.wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz zastępca dyrektora naczelnego Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie Marek Szyjko Spotkanie odbyło się w...
  • przedstawiciele zarządu województwa i teatru (łącznie pięć osób) stoi trzymając w rękach symboliczny czek opiewający na kwotę 2, 2 mln zł Ponad 2,2 mln zł...
  • umowę podpisuje, siedząc, Zastępca dyrektora naczelnego Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie Marek Szyjko Zastępca dyrektora...

Dzięki wsparciu unijnemu, Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie już niebawem rozwinie swoje usługi elektroniczne. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 2,2 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020.

 

Umowę podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz zastępca dyrektora naczelnego Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie Marek Szyjko.

 

– Teatr Polski to jedna z najważniejszych scen w kraju. Jego wkład w rozwój polskiej kultury jest niezaprzeczalny. Warto, a nawet trzeba wspierać tak ważne na mapie kulturalnej naszego kraju placówki – podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Co zyska widz?

Innowacyjna platforma edukacyjna umożliwi korzystanie drogą elektroniczną z wybranych usług świadczonych przez teatr. Wprowadzonych będzie 7 nowych e-usług, które ułatwią obsługę i zarządzanie kontaktami z interesantami i widzami teatru, udostępnianie zdigitalizowanych zbiorów teatru, a także obsługiwanie różne kanałów komunikacji, w tym współczesnych mediów i portali społecznościowych. Uruchomienie e-usług będzie połączone z integracją istniejących obecnie systemów informatycznych oraz z wykorzystaniem zasobów sprzętowych.

 

– Od lat konsekwentnie inwestujemy w kulturę, wspieramy instytucje prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, zmiany wprowadzone w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie wzmocnią ofertę kulturalną. Cieszy mnie, że mamy swój wkład w rozwój tak znakomitej placówki. Teatr wciąż się rozwija i przyciąga kolejnych widzów – zaznaczyła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Realizacja projektu przyczyni się do usprawnienia działań placówki w obszarze upowszechniania oferty kulturalnej wśród mieszkańców Mazowsza. Pozwoli to na stworzenie przejrzystej i przyjaznej komunikacji z teatrem, a także na zwiększenie dostępności usług publicznych dla osób niepełnosprawnych i starszych.

 

Liczba wyświetleń: 403

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.