Aktualności

Marszałek wyróżniony przez Związek Banków Polskich

2018.12.04 15:25 , aktualizacja: 2018.12.04 15:47

Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Prezes ZBP wręcza marszałkowi dyplom uznania W podziękowaniu za...
  • Marszałek Adam Struzik przemawia przy mównicy W posiedzeniach forum...
  • Przy mównicy przemawia wiceprezes ZBP Włodzimierz Kiciński Przemawia wiceprezes ZBP...

Forum organizowane jest przez Związek Banków Polskich (ZBP) we współpracy z kluczowymi organizacjami samorządu terytorialnego w Polsce. W posiedzeniach uczestniczył marszałek Adam Struzik, jako obecny przewodniczący Konwentu Marszałków Województw RP.

 

Na forum składały się dwa główne bloki tematyczne: bankowo-finansowy oraz digitalizacji i innowacyjności technologicznej samorządu terytorialnego. Omawiano stan finansów jednostek samorządu terytorialnego, finansowanie działalności i rozwoju (w tym po roku 2020), a także wykorzystanie partnerstwa publiczno-prywatnego. Poruszano też tematy rozwoju technologicznego i bezpieczeństwa cyfrowego samorządowych klientów sektora finansowego. Posiedzenie Forum można obejrzeć na stronie internetowej Związku Banków Polskich .

 

W podziękowaniu za konstruktywną współpracę i wspieranie rozwoju technologicznego oraz dialogu pomiędzy sektorem bankowym a publicznym, w tym z samorządem terytorialnym w Polsce, marszałek Adam Struzik został wyróżniony Srebrnym Numizmatem z serii „Wielcy Polscy Ekonomiści” oraz Dyplomem Uznania ZBP.

 – Rozwój gospodarczy województwa mazowieckiego nie byłby możliwy bez współpracy i wspierania samorządów lokalnych, a także mazowieckich przedsiębiorców. Dla Samorządu Województwa Mazowieckiego zawsze był ważny rozwój gospodarki opartej na wiedzy, wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw i otoczenia biznesowego. By sprostać wyzwaniom współczesnego świata, dążymy do tego, aby stać się regionem o dobrze działających mechanizmach wspierania przedsiębiorczości oraz sprawnym zapleczu naukowo-badawczym, posiadającym silne i trwałe relacje z gospodarką regionu, przy aktywnym udziale samorządów lokalnych – mówi marszałek Adam Struzik.

 

Liczba wyświetleń: 466

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.