Aktualności

Mazowieccy producenci na Fruit Logistica w Berlinie

2019.02.07 15:20 , aktualizacja: 2019.02.14 09:58

Autor: Agnieszka Plaskota (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Uczestnicy stoją za gotową do przecięcia wstęgą Inauguracja polskiego...
  • Ogólny widok na stoisko w polskich barwach narodowych Stoisko narodowe fot....
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska przecina wstęgę Uroczyste otwarcie fot....
  • Obsługa stoiska przy pulpicie z folderami Na odwiedzających stoisko...

Ponad 3000 wystawców z 73 krajów z całego świata prezentuje najbardziej innowacyjne produkty, projekty oraz technologie na targach Fruit Logistica. Nie zabrakło także producentów z Mazowsza.

 

– Gospodarka Mazowsza jest w dużej mierze oparta na rolnictwie, zaś sektor owocowo-warzywny jest jej istotnym elementem. Blisko 30 proc. polskich sadów znajduje się w naszym województwie, a ponad połowa jabłek wytwarzana jest właśnie na Mazowszu. Wspieranie działań popularyzujących rodzimą  produkcję jest ważnym elementem promocji tożsamości społecznej oraz dziedzictwa kulturowego regionu. Mazowsze to także niepowtarzalna kuchnia tradycyjna, w której można się rozsmakować. Jej wyjątkowe cechy i właściwości wynikają z tradycyjnych metod produkcji –  podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Wymiana doświadczeń

Fruit Logistica to wydarzenie handlowe, na którym co roku spotykają się specjaliści, producenci, importerzy, eksporterzy, hurtownicy oraz detaliści rynku globalnego branży rolniczej. To  miejsce, które daje możliwość przyjrzenia się asortymentowi konkurencji, stwarza okazję do nawiązania nowych kontaktów czy wymiany doświadczeń. Umożliwia sadownikom i rolnikom poprawę konkurencyjności oraz wzmocnienie pozycji na rynku. Targom towarzyszy bogaty program imprez dodatkowych – konferencji, seminariów, prezentacji czy dyskusji tematycznych koncentrujących się na zagadnieniach rozwoju międzynarodowego rynku świeżych produktów.

 

Mazowiecki akcent

Największą atrakcją są stoiska narodowe, które imponują świeżością. Już po raz jedenasty, na liczącym ponad 100 m2 polskim stoisku wystawienniczym, koordynowanym przez Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej swoje produkty zaprezentowało 16 firm z województwa mazowieckiego oraz lubelskiego. W uroczystym otwarciu stoiska udział wzięli m.in. członek zarządu Mazowsza Janina Ewa Orzełowska, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej Mirosław Maliszewski oraz dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWM Radosław Rybicki.

 

Liczba wyświetleń: 582

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.