Aktualności

Z wizytą w Radomskiem

2019.02.14 12:45 , aktualizacja: 2019.02.20 13:25

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Marszałek oglądający wystawę Przedstawiciele samorządu...
  • Marszałek na tle ścianki z logotypen stacji O wszystkich tych...
  • Widok na stół prezydialny W konferencji na temat...
  • Widok na salę i sprzęt dziennikarski O tegorocznych środkach z...

O tegorocznych środkach z budżetu województwa dla południowego Mazowsza i planach inwestycyjnych w tym subregionie rozmawiali z mieszkańcami Radomia marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski i radny Leszek Przybytniak.

 

Dofinansowania

Wsparcie otrzyma między innymi ochrona zdrowia – na pieniądze mogą liczyć Mazowiecki Szpital Specjalistyczny i szpital na Krychnowicach. Środki z budżetu przeznaczone będą także na infrastrukturę – rozbudowy i modernizacje m.in. dróg wojewódzkich 691, 725, 727, 728, 730, 733, 740, i 747. Ale to nie wszystko.

 

– Dzięki środkom z budżetu województwa uda się zrealizować także wiele innych przedsięwzięć w subregionie radomskim. Pieniądze trafią również do instytucji kultury oraz szpitali. Stabilna sytuacja finansowa pozwoli nam też przeznaczyć część środków na programy wsparcia dla organizacji pozarządowych czy lokalnych samorządów – zauważa marszałek Adam Struzik.

 

– Bardzo się cieszę, bo budżet na ten rok jest mocno inwestycyjny. Dużą pulę środków przeznaczymy oczywiście na budowę i remonty dróg. Będziemy wspierać też przedsięwzięcia w naszych szpitalach i muzeach. Przekażemy środki na modernizację radomskich perełek, czyli zabytkowych kamienic Gąski i Esterki. W budżecie znajdą się również pieniądze na nasze programy, chociażby na renowację mazowieckich zabytków. Przeznaczymy środki na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach. Będziemy też wspierać strażaków, m.in. przez doposażenie w specjalistyczny sprzęt, ale także dofinansowanie zakupu samochodów oraz remontów strażnic  – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Nie tylko konferencja

O wszystkich tych inwestycjach marszałek opowiedział mieszkańcom subregionu radomskiego również za pośrednictwem Radia Plus Radom. Korzystając z okazji, jaką był Światowy Dzień Radia,  złożył gratulacje i życzenia wszystkim pracownikom stacji.

Przedstawiciele samorządu odwiedzili także Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki Elektrownia, gdzie po wystawie „Krzysztof Mańczyński. Malarstwo. 50 lat pracy twórczej.” oprowadził gości sam artysta. 

Liczba wyświetleń: 420

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.