Aktualności

Wsparcie dla subregionu ostrołęckiego

2019.02.20 15:10 , aktualizacja: 2019.02.20 15:29

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Przy stole konferencyjnym siedzą: marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz radny Mirosław Augustyniak Z wizytą do subregionu...

Marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa Elżbieta Lanc i radny Mirosław Augustyniak odwiedzili subregion ostrołęcki, by omówić plany inwestycyjne związane z drogami, placówkami kulturalnymi czy szpitalami.

 

– Dzięki środkom z budżetu województwa uda się zrealizować wiele potrzebnych przedsięwzięć, także w subregionie ostrołęckim. Mam tu na myśli chociażby przebudowę drogi wojewódzkiej nr 618, relacji Gołymin–Wyszków czy remont drogi od Zamościa do Czerwina. Pieniądze także trafią do instytucji kultury oraz szpitali. Dzięki stabilnej sytuacji finansowej będziemy mogli przeznaczyć część środków na programy wsparcia dla organizacji pozarządowych czy lokalnych samorządów – zauważa marszałek Adam Struzik.

 

Drogi

Wśród największych inwestycji drogowych planowanych na 2019 r. w subregionie ostrołęckim znalazły się:

  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 694 Przyjmy–Brok w Małkini Górnej;
  • rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 544 Przasnysz–Ostrołęka na  odc. od km 131+500 do km 132+660 na terenie gminy Krasnosielc – etap II  od km 131+500 do km 132+470;
  • przebudowa drogi wojewódzkiej nr 618 relacji Gołymin–Wyszków.

Prowadzone będą także prace remontowe. Obejmą one w sumie ponad 16 kilometrów dróg wojewódzkich. Wśród planowanych remontów wymienić można:

  • remont drogi na sześciu odcinkach: od miejscowości Stawy do miejscowości Niestum i od miejscowości Czaplice Bąki do miejscowości Piastowo;
  • remont drogi wojewódzkiej  na odcinku od  miejscowości Biernaty do  miejscowości Bagiennice Szlacheckie,
  • remont drogi wojewódzkiej w Makowie Mazowieckim,
  • remont drogi  od Zamościa  do Czerwina wraz z remontem 2 rond,
  • remont drogi  od miejscowości Leszczydół  do ul. Pułtuskiej  w Wyszkowie,
  • remont drogi  ul. Łomżyńska do skrzyżowania  z drogą powiatową do Zaszkowa.

 

Ostrołęcki szpital czeka modernizacja

Inwestycje nie ominą także Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce. Placówka zamierza zwiększyć dostępność do usług opieki zdrowotnej w zakresie współczesnej chirurgii. Przyznane środki pozwolą także na poprawę dostępności do usług publicznych w zakresie rehabilitacji kardiologicznej. Wyremontowane zostaną sale chorych i korytarze, klatki schodowe będą dostosowane do wymogów przeciwpożarowych. W bloku A remont przejdzie też dźwig osobowy.  

– Szpitale od lat borykają się z niedofinansowaniem. Ich stan techniczny nie zawsze odpowiada standardom XXI w.  Na szczęście coraz więcej się zmienia. Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby naszych szpitali są ogromne, dlatego co roku staramy się znaleźć środki na podnoszenie jakości usług. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Kultura w subregionie

– Zależy nam na wzmacnianiu i upowszechnianiu oferty kulturalnej, ale także budowaniu poczucia tożsamości lokalnej. Mazowsze to region pełen bogatej kultury, tradycji i historii dlatego każdego roku staramy się wygospodarować środki dla muzeów, na renowację zabytków czy budowę nowych obiektów kulturalnych – zapewnia członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Wsparcie otrzyma Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, które dzięki temu zakupi – do nowo tworzonej kolekcji prac malarzy Wielkiej Emigracji, uczestników powstania listopadowego – dwa obrazy Karola Malankiewicza.

– To dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców. Wsparcie pozwoli na wyremontowanie wielu dróg wojewódzkich. Inwestycje nie ominą również ostrołęckiego szpitala, a dodatkowe środki otrzyma także Muzeum Kultury Kurpiowskiej – mówi radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 553

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.