Aktualności

Bohater roku

2019.03.01 12:40 , aktualizacja: 2019.03.01 14:13

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Druh na tle flag Druh Mariusz Zagożdżon...
  • Grupa strażaków, w środki Rafał Rajkowski i Mariusz Zagożdżon Wicemarszałek Rafał...
  • Druh Mariusz Zagożdżon przemawia do mikrofonu Uroczyste wręczenie nagrody...

Za szczególną odwagę cywilną, profesjonalizm oraz umiejętności ratownicze druh Mariusz Zagożdżon z OSP w Radomiu otrzymał tytuł „Strażaka Roku 2018 Województwa Mazowieckiego”.

 

Pomógł bez wahania

Druh Mariusz Zagożdżon jest członkiem OSP w Radomiu od 6 lat. W nocy z 25 na 26 kwietnia 2018 r. zauważył ogień wydobywający się z komina jednego z radomskich domów jednorodzinnych. Natychmiast wezwał straż pożarną i podjął działania ratownicze. Obudził i wyprowadził z zadymionego domu rodzinę z dziećmi. Dzięki szybkiej reakcji udało się uratować domowników oraz ich mienie. Za postawę pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Mariusz Zagożdżon otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Kwietnia 2018” oraz „Strażaka Roku 2018 Województwa Mazowieckiego”.

 

Dziękujemy za postawę

– Gratuluję druhowi Mariuszowi Zagożdżonowi tytułu „Strażaka Roku 2018 Województwa Mazowieckiego”. Jestem dumny, że doceniony został właśnie strażak z OSP w Radomiu, która jest również moją macierzystą jednostką. Życzę druhowi wielu sukcesów zarówno w OSP, jak i PSP – podkreśla wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas koncertu „Pali się” w Hali Torwar w Warszawie. Organizatorem konkursu jest Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 501

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.