Aktualności

Pilawa kulturą silna

2019.03.05 15:55 , aktualizacja: 2019.03.05 16:03

Autor: Agnieszka Plaskota (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • NA zdjęciu nowoczesny,m kolorowy budynek Wyremontowany budynek...
  • Janina Ewa Orzełowska przemawia na scenie Inwestycji pogratulowała...
  • Widok na półki z książkami i stolik Nowoczesna bibiloteka fot....

Mieszkańcy Pilawy (powiat garwoliński) mogą cieszyć się kolejnym zmodernizowanym obiektem. Miejsko Gminny Ośrodek zamienił się w tętniąca życiem instytucję kultury. W uroczystym otwarciu obiektu po jego generalnej rozbudowie uczestniczyłą członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Rozbudowa obiektu

Modernizacja budynku została dofinansowana w ramach RPO WM 2014–2020 kwotą blisko 3 mln zł, a cała inwestycja kosztowała przeszło 8 mln zł. W latach 2017–2019 przeprowadzono szereg prac remontowych i konserwatorskich. Do najważniejszych należało wykonanie nowych stropów, posadzek, wzmocnienie murów, a także wymiana dachu, okien i drzwi. Dodatkowo budynek dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wnętrza zostały zmodernizowane, a nowa powierzchnia użytkowa budynku pozwoli przystosować go do funkcji edukacyjnych. Obiekt posiada salę widowiskową, bibliotekę, sale zajęć, kręgielnię, lokal gastronomiczny, sale zajęciowe oraz taras widokowy. Jest jednym z najnowocześniejszych w regionie. Olśniewa estetyką, kolorystyką i nowoczesnym charakterem.

 

Dobre wieści dla Pilawian

W odrestaurowanym obiekcie odbywać się będą imprezy kulturalne, wystawy, konferencje, a także przedstawienia i koncerty. Większa oferta kulturalna będzie sprzyjać integracji społecznej mieszkańców całego subregionu garwolińskiego. Dzięki inwestycji możliwe będzie poszerzenie oferty zajęć dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Zostanie także przeprowadzona digitalizacja zasobów kultury i udostępnienie ich również dla osób niedowidzących.

 

– To bardzo oczekiwany i interesujący projekt o zasięgu regionalny, który przyczyni się do większego zainteresowania turystycznego miastem i jego historią. Cieszę się, że beneficjenci nauczyli się zdobywać środki zewnętrzne i racjonalnie je wykorzystywać – podkreśla członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Uroczystemu otwarciu towarzyszyła wystawa prac malarskich autorstwa Cecylii Dąbrowskiej oraz koncert lokalnego zespołu CzajkaBrass Band.

Liczba wyświetleń: 590

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.