Aktualności

Śpiewali dla kobiet

2019.03.08 09:50 , aktualizacja: 2019.03.11 09:39

Autor: Agnieszka Plaskota, Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Na zdjęciu stoją: zastępca burmistrza Krzysztof Michalik, członek zarządu Janina Ewa Orzełowska oraz zastępca dyrektora Elżbieta Sielicka Spotkanie otworzyli z-ca...
  • Grupa artystów na scenie Artyści wykonywali znane...
  • Zdjęcie przedstawia artystę podczas występu Jeden z najwybitniejszych...

Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego mieli okazję wysłuchać znakomitych utworów w wykonaniu gwiazd sceny operetkowej, w ramach koncertu „Dzień Kobiet na Mazowszu. Najpiękniejsze utwory męskiej literatury wokalnej.” W wydarzeniu uczestniczyła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Świętowanie z operetką

Publiczność zgromadzona w Sali Koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej I Stopnia w Mińsku Mazowieckim usłyszała najsłynniejsze arie operowe, przeboje operetkowe i musicalowe, m.in. „Ten zegar stary”, ‘Gdybym był bogaczem”, „O sole mio”, „Wielka sława to żart” czy „Tak całkiem bez dziewczątek”. Gwiazdami koncertu byli: tenor Sławomir Naborczyk, baryton Jakub Milewski i bas Kamil Kaznowski, przy akompaniamencie fortepianowym Krzysztofa Trzaskowskiego oraz wirtuoza skrzypcowego Bogdana Kierejsza.

– Kobiety czynią ten świat piękniejszym i lepszym, dlatego przekazuję życzenia dla każdej mieszkanki Mazowsza, abyśmy nie tylko w Dniu Kobiet czuły się wyjątkowe. Niech ten stan ducha towarzyszy nam przez cały rok i pozwala realizować wielkie i ambitne zadania – mówiła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Co przed nami

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie zaprasza na kolejne trzy wspólne przeżycia artystyczne. Najbliższe koncerty zaplanowano 9 marca w Pruszkowie, 10 marca w Mistowie oraz 17 marca w Wołominie. Informacje o bieżących wydarzeniach dostępne są na stronie teatru.

Wydarzenie patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 533

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.