Aktualności

Blisko 5 mln zł z UE na odnawialne źródła energii w gminie Przasnysz

2019.03.12 15:30 , aktualizacja: 2019.03.13 08:09

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

przy stole siedzi masrzałek Adam Struzik i przedstawiciele Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz gminy Przasnysz Decyzją Zarządu Województwa...

Dzięki unijnemu wsparciu na terenie gminy Przasnysz zamontowanych będzie 421 instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt ten otrzyma blisko 5 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020.

 

Inwestycja dotyczy montażu 211 instalacji solarnych, 129 instalacji fotowoltaicznych oraz 81 pomp ciepła. Instalacje pojawią się w 309  budynkach mieszkalnych oraz w 8 obiektach użyteczności publicznej.

 

– Rosnące z roku na rok zapotrzebowanie na energię elektryczną, wynikające z dynamicznego rozwoju gospodarczego Polski, wymaga szczególnej dbałości zarówno o bezpieczeństwo dostaw energii, jak i szukanie jej alternatywnych źródeł. Cieszę się, że gmina Przasnysz, korzystając ze środków unijnych, postawiła na energię odnawialną – powiedział marszałek Adam Struzik.

 

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia udziału OZE w ogólnej produkcji energii elektrycznej i cieplnej na terenie gminy Przasnysz oraz do ograniczenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Partnerami projektu są: powiat przasnyski, gmina Krasne i gmina Sońsk.

 

Liczba wyświetleń: 292

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.