Aktualności

Przełomowa decyzja w sprawie Lotniska Warszawa–Modlin

2019.03.12 16:00 , aktualizacja: 2019.03.14 11:01

Autor: opr. na podst. mat. Biura Prasowego, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Źródło: strona...

Dziś po tygodniowej przerwie odbyła się druga część Walnego zgromadzenia wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa–Modlin. Udziałowcy – Województwo Mazowieckie, Agencja Mienia Wojskowego, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Nowy Dwór Mazowiecki – jednomyślnie podjęli kierunkową uchwałę, która umożliwia zwiększenie kapitału spółki o 50 mln zł. Ten kapitał wniosłoby jednostronnie Województwo Mazowieckie. Decyzja oznacza odblokowanie rozwoju lotniska. Pozwoli to na niezbędne prace modernizacyjne, rozbudowę terminala pasażerskiego i wyremontowanie dróg kołowania.

 

– Dzisiejsza decyzja oznacza, że Samorząd Województwa Mazowieckiego w większym stopniu bierze odpowiedzialność za dalsze losy lotniska w Modlinie. Jestem zadowolony z takiego rozwoju sytuacji, bo czujemy się odpowiedzialni za ten port lotniczy, za wydatkowane do tej pory środki publiczne. Uważamy, że niezależnie od tego, jaka sieć lotnisk powstanie w przyszłości na Mazowszu, port lotniczy Warszawa-Modlin będzie miał swoje ważne miejsce, zwłaszcza dla tanich linii lotniczych, dla czarterów. Jego rozwój jest bardzo pożądany – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

– Jednomyślnie przyjęta uchwała Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, wyrażająca zgodę na to, że województwo mazowieckie podniesie kapitał spółki o 50 mln zł, jest bardzo ważna. Dzięki temu spółka będzie mogła uruchomić niezbędne remonty i dokonać niezbędnej rozbudowy lotniska. Pozwoli to w ciągu 2–3 lat osiągnąć samowystarczalność finansową – podsumował Skarbnik Województwa Mazowieckiego, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Marek Miesztalski.

Liczba wyświetleń: 1126

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.