Aktualności

Aktywne kobiety poszukiwane

2019.03.15 10:45 , aktualizacja: 2019.03.20 09:29

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

infografika, 2 kobiety zlewej, z prawej strony napis ilustrujący nazwę konkursu, logo Mazowsze infografika (autor: Biuro...

Przed członkiniami kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych czy lokalnych grup działania z Mazowsza ogromna szansa. Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz szósty organizuje konkurs na „Najaktywniejszą Liderkę Wiejską w województwie mazowieckim”. Kandydatury można zgłaszać do 30 sierpnia br. Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. zł.

 

– Na mazowieckiej wsi nie brakuje kobiet energicznych i przedsiębiorczych, o czym mogliśmy się przekonać w poprzednich edycjach naszego konkursu. To kobiety, które nie boją się wyzwań i często realizują inicjatywy, których nie podjąłby się niejeden mężczyzna. Są w stanie zrobić wiele na rzecz swoich lokalnych społeczności, dlatego warto je wspierać i nagradzać – podkreśla członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Dla kogo konkurs?

Inicjatywa adresowana jest do aktywnych kobiet, które działają na terenach wiejskich województwa mazowieckiego – sołtysek, radnych, członkiń kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych oraz lokalnych grup działania. Kandydatki powinny wykazać się m.in. aktywnością w realizowaniu projektów z wykorzystaniem środków unijnych, działalnością na rzecz rozwoju lokalnej turystyki czy też wykorzystaniem innowacyjnych technologii mających wpływ na rozwój obszarów wiejskich.

 

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym – komisja konkursowa oceni nadesłane zgłoszenia, w kolejnym –

zadaniem każdej z kandydatek będzie indywidualna prezentacja oraz test wiedzy ogólnej o Mazowszu, PROW 2007–2013 i 2014–2020 oraz KSOW. 

 

Na laureatki czekają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości około 20 tys. zł:

  • I stopień – nagroda do 7500 zł (w tym nagroda rzeczowa do 750 zł oraz zakup dla wskazanej jednostki/organizacji);
  • II stopień – nagroda do 5000 zł (w tym nagroda rzeczowa do 750 zł oraz zakup dla wskazanej jednostki/organizacji);
  • III stopień – nagroda do 2500 zł (w tym nagroda rzeczowa do 750 zł oraz zakup dla wskazanej jednostki/organizacji);
  • wyróżnienia – nagrody rzeczowe do 750 zł.

Formularze zgłoszeniowe wraz z dodatkowymi dokumentami należy wysłać lub dostarczać osobiście do 30 sierpnia br.  (decyduje data wpływu) na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich

ul. Skoczylasa 4, 03–469 Warszawa

z dopiskiem na kopercie „Konkurs Najaktywniejsza Liderka Wiejska 2019”.

 

Regulamin i formularz zgłoszeniowy konkursu

 

 

Liczba wyświetleń: 407

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.