Aktualności

Orkiestry na start!

2019.03.18 10:15 , aktualizacja: 2019.03.18 10:31

Autor: opr.Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

orkiestra dęta OSP Pilawa podczas występu Orkiestra Dęta OSP Pilawa -...

Talent, pasja, kreatywność, energia – to wyróżnia mazowieckie orkiestry dęte. To one podczas gminnych i powiatowych uroczystości zachwycają mieszkańców oprawą muzyczną. Aby docenić ich talent, Zarząd Województwa Mazowieckiego wraz z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich ogłosił kolejną edycję konkursu „Najlepsza orkiestra dęta Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim”. Zgłoszenia można przesyłać do 28 czerwca br.

 

– Orkiestry dęte są dumą i radością naszego regionu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę pełnią podczas lokalnych uroczystości. Podnoszą rangę, zachwycają kreatywnością oraz aranżacjami utworów i za to właśnie chcemy ich nagrodzić mówi członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Liczy się talent

W ubiegłym roku w najlepszej trójce znalazły się m.in. Orkiestra Dęta OSP Pilawa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie czy też Miejska Orkiestra Moderato z Warki. W tegorocznej edycji do walki o miano najlepszej orkiestry mogą stanąć zespoły działające na terenie Mazowsza, które udokumentowały swoją działalność – w postaci kronik, sprawozdań czy relacji w mediach. Liczy się talent – szukamy orkiestry, która swoją muzykalnością zachwyci publiczność.

 

Jest o co walczyć

Konkurs zostanie przeprowadzony w III etapach. W pierwszym należy dokonać zgłoszeń pisemnych, w drugim etapie odbędą się warsztaty dla kapelmistrzów, a III to przesłuchania, podczas których wyłonione zostaną najlepsze orkiestry dęte na Mazowszu. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne: za pierwsze miejsce do 10 tys. zł, drugie do 5 tys. zł, trzecie do 2,5 tys. zł i wyróżnienie do 500 zł. Należy pamiętać, że w konkursie nie mogą startować laureaci I miejsca z lat poprzednich.

 

Zgłoszenia można dokonać do 28 czerwca br. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Skoczylasa 4, 03–469 Warszawa

z dopiskiem na kopercie „Konkurs Najlepsza orkiestra dęta 2019”.

 

Regulamin i karta zgłoszenia

Liczba wyświetleń: 431

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.