Aktualności

Ponad 3,1 mln zł z UE na poprawę efektywności energetycznej na SGGW w Warszawie

2019.03.19 15:40 , aktualizacja: 2019.03.20 10:57

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Przedstawiciele SGGW, MJWPU i marszałek Adam Struzik na zdjęciu z symbolicznym czekiem Od lewej: dyr. MJWPU...

Już niebawem do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie trafi wsparcie unijne na wykonanie termomodernizacji w starej części kampusu. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 3,1 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020.

 

Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i rektor SGGW w Warszawie prof. dr hab. Wiesław Bielawski

– Samorząd województwa przyznał już olbrzymie środki dotyczące termomodernizacji, poprawy efektywności energetycznej i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w regionie. Te inwestycje są niezwykle ważne z punktu widzenia ekonomicznego, ale też z uwagi na walkę z zanieczyszczeniami powietrza. Projekt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego doskonale się wpisuje w tę tematykę. To duże przedsięwzięcie szacowane na ponad 4 mln zł. Dofinansowanie UE wyniesie prawie 3,2 mln zł – mówił marszałek Adam Struzik.

 

Czystsze powietrze na SGGW

Inwestycja obejmie kompleksową modernizacją ośmiu budynków tj.: Centrum Informatycznego, Auli Kryształowej, administracji uczelnianej, kwestury, rektoratu i trzech budynków Wydziału Nauk Ekonomicznych. W ramach projektu wykonane zostaną prace remontowo-modernizacyjne, m.in.: ocieplenie stropodachów oraz ścian i podłóg. Wymienione zostaną okna, systemy – grzewcze i chłodzące, a także wentylacji i klimatyzacji. Zainstalowane będą nowe liczniki, zawory i termostaty. Oświetlenie będzie wymienione na energooszczędne. Realizacja projektu zmniejszy zużycie energii, ograniczy straty ciepła oraz obniży koszty eksploatacyjne budynków SGGW. Modernizacja zmniejszy też emisję gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery, dzięki czemu poprawi się jakość powietrza w otoczeniu.

-- Zmodernizowanych będzie osiem budynków w starej części naszego kampusu, budynek administracji i kwestury, czyli tzw. lewa i prawa podkówka, trzy budynki wydziału nauk ekonomicznych o charakterze naukowo-dydaktycznym, budynek, w którym jest aula kryształowa, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości naszej uczelni oraz budynek rektoratu. Są to budynki najstarsze. Realizacja projektu da duże oszczędności dla uczelni, z jednej strony będziemy mniej płacić za energię elektryczną, cieplną, z drugiej strony zaś – będziemy mieli zdrowsze powietrze – podkreślił rektor prof. dr hab. Wiesław Bielawski.

Liczba wyświetleń: 345

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.