Aktualności

Marszałek Adam Struzik „Osobowością Roku 2019”

2019.04.01 09:55 , aktualizacja: 2019.04.02 15:31

Autor: oprac. Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Marszałek odbiera statuetkę z rąk prowadzącego galę Statuetkę "Osobowość Roku"...
  • Statuetkę odbiera dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Nagrodzono też Warszawską...
  • Roman Kochanowicz prezentuje statuetkę Statuetkę "Sukces Roku" dla...
  • Janina Ewa Orzełowska, w tle biała ścianka z nazwami firm Na rozdaniu nagród obecna...
  • Nagrodzeni w plebiscycie stoją na scenie ze statuetkami w rękach Statuetką "Osobowość Roku"...

Marszałek Adam Struzik w gronie największych osobowości tego roku. Tytuł „Osobowość Roku 2019” oraz statuetkę odebrał podczas gali „Osobowości i Sukcesy”, która odbyła się w sobotę w Hotelu Pałac i Folwark Łochów w Łochowie. Organizatorem wydarzenia była firma Excellent Events oraz magazyn „Osobowości i Sukcesy”.

 

Według organizatorów gali: „Sukces to motywacja każdego działania, chęć wyróżnienia się wśród innych. Kreatywność, oryginalność i optymizm. Odniesienie sukcesu to wyznaczenie sobie celów i ich realizacja, czyli wiara w to, co się robi i determinacja. Miarą sukcesu nie musi być tylko wielkość przedsięwzięcia, wysokość obrotów finansowych. Sukces może odnieść każdy”.

 – Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. To dla mnie wielka radość i zaszczyt. Dumny też jestem, że wśród nagrodzonych znalazły się dwie instytucje kultury prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, czyli Warszawska Opera Kameralna i Muzeum Romantyzmu w Opinogórze – mówił marszałek Adam Struzik.

 

Człowiek sukcesu

Kapituła nagrody doceniła m.in. dotychczasowe dokonania marszałka województwa zarówno na arenie polskiej, jak i międzynarodowej.  Marszałek Adam Struzik od ponad 20 lat jest czynnie zaangażowany w życie społeczno-polityczne Mazowsza i Polski. Jest animatorem współpracy kulturalnej, naukowej i biznesowej w województwie mazowieckim. Inicjatorem projektów i programów związanych m.in. ze zwiększeniem innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu, e-rozwojem, bezpieczeństwem, służących ochronie i upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego.

 

Dla ludzi, dla Mazowszan

Marszałek Adam Struzik, angażując się w sprawy regionu, jego zrównoważony oraz dynamiczny, wieloaspektowy rozwój, dba o efektywną strategię prorozwojową oraz budowanie społeczeństwa informacyjnego, obywatelskiego. Promując ideę samorządności, stawia na współpracę, kształtując społeczną kreatywność oraz lokalne partnerstwo w myśl zasady rzetelne informowanie – otwarte słuchanie. Wspiera działania służące pielęgnowaniu dziedzictwa narodowego oraz rozwojowi i kształtowaniu świadomości kulturowej mieszkańców Mazowsza. Podejmując codzienne wyzwania w pracy zawodowej na rzecz regionu, z empatią pochyla się też nad problemami innych ludzi, włączając się w akcje o wymiarze charytatywnym. Zachęca do działania na poziomie lokalnym, wierząc, że – kształtując najbliższe otoczenie – efektywnie włączamy się w budowanie konkurencyjności całego regionu. Docenia wiedzę – podstawowe źródło innowacji, znaczący czynnik rozwoju gospodarczego regionu, także wzrostu konkurencyjności, dlatego stawia na wzmacnianie potencjału badawczo-naukowego na Mazowszu poprzez stwarzanie w regionie warunków sprzyjających wspieraniu nauki, jej powiązań z biznesem oraz promocji nowatorskich inicjatyw. Przez ostatnie lata aktywnie i z sukcesem ubiegał się o naprawę systemu korekcyjno-wyrównawczego, tzw. janosikowego, stoczył batalię o podział statystyczny województwa.

 

Dla regionu

Pod jego przewodnictwem Mazowsze stało się jednym z najlepiej rozwijających się regionów europejskich. Głos gospodarza Mazowsza jest także ceniony w Europejskim Komitecie Regionów (KR). Od chwili wstąpienia Polski do Unii Europejskiej jest członkiem KR, w 2010 r. został powołany w skład jego prezydium.  Za swoją działalność Adam Struzik został wyróżniony wieloma odznaczeniami przez liczne organizacje, instytucje branżowe, samorządy oraz przedsiębiorców. Jest m.in. „Najbardziej Podziwianym Marszałkiem Województwa”, „Człowiekiem Polskiego Samorządu” oraz najlepszym marszałkiem (dwukrotnie wybrany w 2016 i 2018 r.) – tytuł przyznany w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez serwis PortalSamorzadowy.pl.

 

Dotychczas nagrodzeni

Wśród dotychczasowych laureatów tych prestiżowych nagród są m.in. członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, obecna także na tegorocznej gali.

 – IX edycja gali „Osobowości i Sukcesy” to wspaniała okazja do zaprezentowania dorobku w dziedzinie twórczości, przedsiębiorczości oraz inicjatyw społecznych. Cieszę się, że wydarzenie zorganizowano w Łochowie – miasteczku położonym nad urokliwą rzeką Liwiec. Dzięki temu goście z całego świata, którzy przybyli na galę, mogli poznać piękno mazowieckiej ziemi – powiedziała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Wśród osób uhonorowanych dotychczas statuetką można też wymienić: prezydenta Lecha Wałęsę, burmistrza Łochowa Roberta Mirosława Gołaszewskiego, prof. Michała Kleibera, prof. Krzysztofa Paśnika, prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, prof. Henryka Skarżyńskiego, sportowców – Otylię Jędrzejczak i Andrzeja Suprona, dziennikarkę i podróżniczkę Martynę Wojciechowską, pisarza i eseistę Janusza Głowackiego, aktorów – Daniela Olbrychskiego, Piotra Fronczewskiego.

W kategorii „Sukces Roku 2019” uhonorowane zostały także usługi i firmy, które w ubiegłym roku odniosły największe sukcesy w swoich branżach nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

 

Wydarzenie od kilku lat skupia uwagę świata mediów, sztuki i biznesu w Polsce. Statuetką „Osobowość Roku” honorowani są wybitni naukowcy, biznesmeni, sportowcy, dziennikarze, przedstawiciele kultury i świata show-biznesu, którzy swoją pracą oraz działalnością pokazują, że zaangażowanie przekłada się na sukces w wielu dziedzinach życia. Gala to wyjątkowy wieczór i niepowtarzalna okazja do wymiany poglądów i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

 

 

Liczba wyświetleń: 1047

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.