Aktualności

Druh z powiatu białobrzeskiego strażakiem stycznia 2019 r.

2019.04.01 12:00 , aktualizacja: 2019.04.03 10:19

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Pozuje na tle flag Druh Marcin Pasek, fot....
  • Marszałek Adam Struzik...
  • Pozowane zdjęcie pamiątkowe Nagrodę wręczył marszałek...

Odważny i zdecydowany – taki jest strażak Marcin Pasek z OSP Stawiszyn (powiat białobrzeski), który w styczniu br. uratował życie kobiety uwięzionej w przewróconym samochodzie. Druh otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Stycznia 2019 r.” Nagrodę wręczył marszałek Adam Struzik.

 

Strażak w akcji

13 stycznia br. w Białobrzegach doszło do wypadku, w wyniku którego samochód osobowy przewrócił się na bok. W środku została uwięziona kobieta, a spod maski wydobywał się dym. Widząc to, druh Marcin Pasek poprosił swoich kolegów o powiadomienie służb ratowniczych i zabezpieczenie miejsca zdarzenia, a sam ruszył do akcji. W związku z tym, że drzwi auta były zablokowane, do środka pojazdu dostał się przez bagażnik i szybko ewakuował  poszkodowaną.

Wręczając nagrodę, marszałek Adam Struzik podziękował bohaterowi za odwagę i determinację w ratowaniu ludzkiego życia i podkreślił, że jego poświęcenie i ofiarność przynosi chlubę wszystkim strażakom.

 

Bohater miesiąca

Druh Marcin Pasek na co dzień jest członkiem OSP w Stawiszynie. Za swoją postawę i determinację w ratowaniu życia drugiego człowieka otrzyma tytuł „Strażaka Miesiąca Stycznia 2019 r.” oraz nominację do tytułu honorowego „Strażaka Roku 2019 Województwa Mazowieckiego”.

Liczba wyświetleń: 693

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.