Aktualności

Nowoczesny oddział i wyremontowane gabinety w ciechanowskim szpitalu

2019.04.12 15:55 , aktualizacja: 2019.04.15 08:17

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Członek zarządu Elżbieta Lanc występuje wobec uczestników uroczystości, którzy zajmują miejsca siedzące i są widoczni od tyłu. W tle - prezentacja miltimedialna o działalności placówki szpitalnej. Członek zarządu Elżbieta...
  • Widzimy pokazywaną uczestnikom uroczystości na dużym ekranie jedną ze stron prezentacji multimedialnej obrazującej działalność placówki szpitalnej. Uczestnicy zapoznali się z...
  • Ogólny plan sali podczas uroczystości, ujęcie od frontu, kilkudziesięciu uczestników siedzących w wielu rzędach. Uczestnicy uroczystości - w...

Dobiegła końca modernizacja oddziału onkologiczno-hematologicznego oraz gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a także zakładu pomocy doraźnej. Przyjazne wnętrza, nowoczesny sprzęt medyczny i wyspecjalizowana kadra zapewni mieszkańcom subregionu ciechanowskiego opiekę na najwyższym poziomie.

 

W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in.: marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł. Środki na ten cel pochodziły z budżetu Mazowsza.

 

Modernizacja oddziału onkologiczno-hematologicznego w ciechanowskim szpitalu to bardzo ważna i potrzebna inwestycja dla wszystkich mieszkańców subregionu. Przebudowana przestrzeń, nowe łóżka i profesjonalny sprzęt medyczny pozwoliły na stworzenie nowoczesnego i komfortowego oddziału onkologiczno-hematologicznego. Ponadto, dzięki modernizacji i wyposażeniu gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz zakładu pomocy doraźnej, znacznie wzrosła jakość usług w placówce. Łącznie na ten cel przekazaliśmy ponad 6 mln zł. Mam przeczucie, że to dobrze wydane pieniądze – mówi marszałek województwa Adam Struzik.

 

Inwestycja obejmowała modernizację i zakup wyposażenia oddziału onkologiczno-hematologicznego. Wykonano remont pracowni leków cytostatycznych i w budynku pulmonologicznym. Zakupiony został także profesjonalny sprzęt medyczny m.in. mikroskop hematologiczny, pompa do przetaczania krwi, kardiomonitory, stół i lampa zabiegowa, zestawy do intubacji, loża laminarna, urządzenie do pakowania cytostatyków oraz meble medyczne i wyposażenie sal.

 

– Otwarcie odnowionego oddziału i wyremontowanych gabinetów w ciechanowskim szpitalu oznacza nie tylko bardziej przyjazne sale i pomieszczenia, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo i komfort pacjentów. Jestem przekonana, że dzięki inwestycji pacjenci znajdą w naszym szpitalu opiekę na najwyższym poziomie – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Ponadto w ciechanowskiej placówce przeprowadzono także prace remontowe wraz z zakupem wyposażenia do gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Dzięki środkom z budżetu Mazowsza udało się także zakupić termometry, pulsoksymetry, latarki diagnostyczne, mierniki ciśnienia, stetoskop oraz elementy wyposażenia sal m.in. stoliki, biurka szafki, krzesła, leżanki, fotele itp.

 

– Ukończone inwestycje są kolejnym krokiem w rozwoju ciechanowskiego szpitala. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, nasz szpital rozszerza katalog oferowanych pacjentom usług medycznych. Znaczącej poprawie ulega również komfort pobytu chorych w oddziałach szpitalnych – powiedział dyrektor szpitala w Ciechanowie Andrzej Kamasa.

 

Całkowity koszt inwestycji to ponad 6 mln zł przyznane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 343

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.