Aktualności

Otwarto Zakład Aktywności Zawodowej w Adamowie

2019.04.15 12:00 , aktualizacja: 2019.04.25 11:29

Autor: Karolina Wróblewska, UG Promna, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Marszałek Adam Struzik stoi obok czterech pań - pracowniz zakładu Na uroczystości otwarcia...

Zakład Aktywności Zawodowej w Adamowie w gminie Promna (powiat białobrzeski) już działa i może pomagać osobom z niepełnosprawnościami. W uroczystym otwarciu placówki uczestniczył marszałek Adam Struzik.

 

– Dla każdego dorosłego człowieka praca jest tym, co daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Również osoby z niepełnosprawnościami mogą pracować, a przez to być samodzielne. Chcą też rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Takie zakłady jak ten przeciwdziałają dyskryminacji, pomagają odnaleźć swoje mocne strony i otwierają możliwości dalszego rozwoju – mówił marszałek Adam Struzik.

 

Zakład Aktywizacji Zawodowej w Adamowie znajduje się w budynku po likwidowanym gimnazjum zaadaptowanym na potrzeby ośrodka. Lokalizacja zakładu nie jest przypadkowa – w jego sąsiedztwie jest kilka nowoutworzonych szkół specjalnych. Placówka zatrudnia 21 osób niepełnosprawnych, które przyuczane są do zawodu w gastronomii. Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł inwestycję kwotą blisko 687 tys. zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Gmina Promna przeznaczyła na ten cel ponad 107 tys. zł. W ramach inwestycji, poza adaptacją budynku, zakupiono też niezbędne wyposażenie umożliwiające działalność ZAZ.

 

W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wójt gminy Promna Wojciech Nowak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Delegatura w Radomiu Andrzej Oziębło, przedstawiciel Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Jarosław Stepnowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Teresa Gołębiowska, burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek, przewodniczący Rady Gminy Promna Zbysław Budyta.  

Liczba wyświetleń: 791

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.