Aktualności

5 mln zł z budżetu Mazowsza dla działkowców

2019.04.16 12:50 , aktualizacja: 2019.04.16 15:58

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

grafika informująca o programie, połowę zajmuje zdjęcie kobiety zajmującej się sadzeniem roślin (arch. UMWM)

W tym roku po raz pierwszy Samorząd Województwa Mazowieckiego uruchomił nowy program wsparcia dla działkowców. W ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców (MIAD) można ubiegać się o wsparcie na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej. W puli jest 5 mln zł. Nabór trwa do 31 maja br.

 

– Rodzinne Ogródki Działkowe służą rekreacji rodzin z dziećmi i osób starszych. Niestety ich rola wciąż jest niedoceniana. Postanowiliśmy to zmienić, uruchamiając w tym roku nowy program wsparcia. Wierzę, że będzie się on cieszył dużym zainteresowaniem – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Poprawa przestrzeni do wypoczynku i rekreacji

MIAD to nowy program wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej. Jego głównym zadaniem jest poprawa przestrzeni do wypoczynku i rekreacji. Program zachęca także do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, ochrony środowiska i przyrody, ale także efektywnego wykorzystywania i zagospodarowania terenów zielonych. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych.

 

Dofinansowanie zadania to maksymalnie 40 proc. kosztów kwalifikowanych, a maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Uprawnionymi do złożenia wniosku są wszystkie jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa mazowieckiego. Mogą one złożyć maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na jej terenie.

 

Jak składać wnioski?

Wnioski można składać do 31 maja br. Można je składać:

  1. osobiście w godzinach: 8.00–16.00 w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26,
  2. w punktach kancelaryjnych urzędu,
  3. za pośrednictwem poczty lub poczty kurierskiej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa, ul. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa; w zamkniętej kopercie z dopiskiem: PE-ZD-I - „MIAD MAZOWSZE 2019”.

 

Więcej informacji oraz potrzebne formularze można uzyskać ze strony internetowej www.mazovia.pl (zakładka „Ekologia i środowisko”) oraz pod numerami telefonu (22) 59 79 058, (22) 59 79 057, (22) 59 69 473, (22) 59 69 065.

Liczba wyświetleń: 860

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.