Aktualności

W Kozienicach o korzyściach Polski i Mazowsza z polityki spójności UE

2019.04.18 10:15 , aktualizacja: 2019.04.18 11:01

Autor: Opr. na podst. zebr. mat., Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Marszałek Adam Struzik...
  • Podczas spotkania marszałek...
  • Seniorzy skorzystali z...

Marszałek Adam Struzik zaprezentował 17 kwietnia słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. B. Klimczuka wykład: „Polityka spójności Unii Europejskiej, a rozwój województwa mazowieckiego”.

 

Wiele korzyści

Marszałek opowiadał seniorom o polityce spójności Unii Europejskiej, dzięki której możliwe jest wyrównywanie szans rozwojowych. Mówił o korzyściach, jakie płyną z niej dla całego Mazowsza. Pokazał, w jaki sposób pieniądze europejskie pomagają w zrównoważonym rozwoju województwa i jakie ma to przełożenie na wzrost produktu krajowego brutto. Przywołał wiele przykładów przedsięwzięć zrealizowanych z udziałem środków unijnych. Informował o podziale środków, jakie mogą trafić do Mazowsza w nowej perspektywie finansowej UE. Udzielił wyczerpujących odpowiedzi na postawione pytania.

 

Najlepsi w Europie

– Pamiętajmy, że Mazowsze okazało się liderem wzrostu gospodarczego spośród wszystkich regionów Unii Europejskiej. Dziś możemy mówić z dumą, że nasz region rozwija się najszybciej nie tylko w Polsce, ale także w Europie – mówił marszałek Adam Struzik. – Zapraszam wszystkich do udziału w wyborach do parlamentu europejskiego, które odbędą się 26 maja. Każdy powinien czuć się w obowiązku oddania tego dnia głosu, ponieważ nasze członkostwo w Unii Europejskiej można odczuć nawet w najmniejszej miejscowości w Polsce – podkreślił Adam Struzik.

 

Wykładu wysłuchali m.in. burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, jego zastępcy: Dorota Stępień i Mirosław Pułkowski, a także przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman oraz dyrektor Kozienickiego Domu Kultury i jednocześnie dyrektor Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elwira Kozłowska.

Liczba wyświetleń: 257

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.