Aktualności

Sokołów Podlaski inwestuje w odnawialne źródła energii

2019.04.19 13:25 , aktualizacja: 2019.04.19 13:49

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • członkinie zarzdu podpisuja umowę Dzięki funduszom unijnym...
  • marszałek Orzełowska przekazuje wójtowi symboliczny czek Zyskają także mieszkańcy,...
  • przedsawicielki zarządu województwa oraz wójt i skarbniczka gminy trzymają czek W ramach unijnego projektu...

Już niebawem na terenie gminy pojawi się 539 instalacji OZE. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 5,6 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020. Umowę w tej sprawie podpisali członkowie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur.  

 

Dzięki unijnemu wsparciu na terenie gminy zamontowanych zostanie w sumie 539 instalacji OZE do produkcji energii elektrycznej i cieplnej. Projekt przewiduje wykonanie w gospodarstwach domowych: 468 kolektorów słonecznych, 40 instalacji fotowoltaicznych i 21 pomp ciepła. Do obiektów użyteczności publicznej zaś trafi 10 instalacji OZE, w tym: 9 instalacji fotowoltaicznych i jedna pompa ciepła (plebania w Czerwonce). Panele fotowoltaiczne zyskają: stacja uzdatniania wody w Czerwonce, Zespół Oświatowy w Grochowie, Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi, Przedszkole i Zespół Oświatowy w Skibniewie-Podawcach, plebania w Czerwonce, kaplica w Ząbkowie oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przywózkach.

 

Wspólna sprawa

Realizacja  inwestycji przyczyni się do redukcji emisji gazów cieplarnianych i pyłów do powietrza, a tym samym wpłynie na poprawę jakości powietrza w regionie. Projekt będzie realizowany w partnerstwie. Liderem jest gmina Sokołów Podlaski, a partnerami: Stowarzyszenie „Wspólny cel” w Przywózkach, Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jana Chrzciciela w Czerwonce oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim.

Liczba wyświetleń: 600

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.