Aktualności

OSP w Mordach z nowym wozem bojowym

2019.05.06 14:35 , aktualizacja: 2019.05.06 15:19

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

w rzędzie stoją Janina Ewa Orzełowska oraz zasłużenie dla OSP Mordy Przekazanie samochodu...
maszeruje, grając orkiestra dęta działająca przy OSP Mordy uroczystości jubileuszowe...

Ochotnicza Straż Pożarna w Mordach (pow. siedlecki) otrzymała wyjątkowy prezent na 115-lecie działalności. Na wyposażeniu jednostki pojawił się nowy wóz ratowniczo-gaśniczy wraz ze specjalistycznym wyposażeniem. Z budżetu Mazowsza na cel przekazano 130 tys. zł.

 

Nowoczesny pojazd strażacki marki MAN będzie służył druhom do akcji gaszenia pożarów. Jest także przystosowany do udzielania pomocy przy wypadkach drogowych oraz przy zdarzeniach i klęskach żywiołowych. Mieszkańcy Mordów i całej gminy mogą czuć się bezpieczniej oraz liczyć na jeszcze bardziej skuteczną pomoc. Samochód otrzymał imię Jan – poświęcenia wozu pożarniczego dokonał ks. Karol Klewka.

 

– Dziękuję wszystkim, którzy starali się o dofinansowanie. Specjalistyczne wyposażenie strażaków to podstawa bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców Mazowsza. Ważne jest aby ci, którzy na co dzień narażają życie i zdrowie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, dysponowali nowoczesnym sprzętem umożliwiającym szybką i skuteczną pomoc  – zaznaczyła członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

Bycie strażakiem to wyzwanie

Przezwyciężając własne słabości i strach, często ocierając się o śmierć, strażacy ochotnicy podejmują wiele ryzykownych i trudnych zadań, ratując zdrowie, mienie i życie ludzkie. Ich działalność zawsze spotyka się z wielkim szacunkiem i uznaniem. Z okazji obchodzonego 4 maja Dnia Strażaka członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśliła, jak trudna i wymagająca jest strażacka służba.

 

– 115 lat działalności OSP Mordy to kilka pokoleń ludzi o wielkich sercach, gotowych do poświęceń i chętnych do wspólnej pracy. Dziękuje druhom za niesioną pomoc, za gotowość do stawiania na szali tego, co najcenniejsze – własnego życia – mówiła Janina Ewa Orzełowska. 

 

Swoją rocznicę obchodziła także orkiestra dęta działająca przy jednostce OSP Mordy. Została założona w 1913 r. przez Stanisława Kosowskiego. Od blisko 106 lat uatrakcyjnia swoją obecnością wszystkie uroczystości państwowe i kościelne, nie tylko na terenie gminy Mordy.

 

Jubileusze były również okazją do uhonorowania i wręczenia odznak, statuetek oraz imiennych dyplomów uznania dla zasłużonych druhów i osób, które przyczyniły się do rozwoju OSP w Mordach.

 

Liczba wyświetleń: 630

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.