Aktualności

OSP we wsi Wyszków istnieje od 100 lat

2019.05.06 15:15 , aktualizacja: 2019.05.06 15:31

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Członek Zarządu Elżbieta...
  • Druhny i druhowie OSP w...
  • Odsłonięcie tablicy...
  • Wóz ratowniczo-gaśniczy dla...

Ochotnicza Straż Pożarna we wsi Wyszków (gmina Liw) już 100 lat dba o bezpieczeństwo lokalnych społeczności. Zaangażowanie i nieustanna gotowość strażaków – ochotników zostały docenione przez Samorząd Województwa Mazowieckiego medalem pamiątkowym ,,Pro Masovia’’. Były odznaczenia dla zasłużonych członków OSP. W uroczystościach udział wzięła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

– W ten piękny jubileusz dziękuję strażakom za każdy dzień pracy, za wzorową obywatelską postawę, za oddanie w służbie dla dobra innych oraz życzę bezpiecznych powrotów z interwencji – podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

100 lat służby

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od mszy świętej sprawowanej w intencji strażaków. Następnie odczytano kronikę OSP i wbito pamiątkowe gwoździe w sztandar jednostki. Świetności wydarzeniu nadało przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki VOLVO, na który gmina Liw pozyskała dotację z Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 130 tys. zł.

 

Założycielem OSP we wsi Wyszków był w 1919 roku ród Ossolińskich. W 1962 roku OSP wzbogaciła się o murowaną strażnicę, której budowa trwała dwa lata. Do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego OSP Wyszków została włączona w roku 1997. Obecnie jednostka dysponuje nowoczesnymi samochodami ratowniczo-gaśniczymi i profesjonalnym sprzętem.

 

Środki z budżetu województwa mazowieckiego wydatkowane na ten cel w latach 2006–2018 wyniosły ogółem 78,5 mln zł.

Liczba wyświetleń: 630

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.