Aktualności

Hiszpańskie pieśni w Opinogórze

2019.05.13 08:00 , aktualizacja: 2019.05.16 10:17

Autor: Beata Woźniak (Muzeum Romantyzmu w Opinogórze), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Zdjęcie przedstawia grupę artystów uczestniczących w koncercie Koncert zatytułowany był...
  • Artystka w długiej wieczorowej sukni podczas koncertu. W tle artystka grająca na fortepianie Tematem przewodnim...
  • Artysta w podczas występu na scenie. Towarzyszy mu pianistka grająca na instrumencie muzycznym Koncert wpisuje się w...

Pieśni hiszpańskie XIX i XX w. rozbrzmiewały podczas Niedzielnego Koncertu w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

 

Koncert pt. „El fuego y el agua” przygotowała i poprowadziła profesor Jadwiga Rappe. Publiczność zgromadzona w Oranżerii wysłuchała pieśni E. Grenadosa, F. Obradorsa, J. Guridiego i J. Rodrigo.  Na scenie wystąpili młodzi artyści: Chen Chen – sopran, Justyna Kantorowicz – sopran, Jakub Borowczyk – kontratenor, Michał Grabczuk – baryton, Aleksandra Mozgiel – fortepian.

 

Niedzielne koncerty to wydarzenie cykliczne, odbywające się w każdą drugą niedzielę miesiąca w Oranżerii w Opinogórze. Prezentowana jest muzyka klasyczna, ze szczególnym uwzględnieniem epoki romantyzmu. Kolejny odbędzie się 9 czerwca o godzinie 15.00 w Sali Koncertowej Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Tematem wydarzenia będą duety na sopran i mezzosopran.

 

 

Liczba wyświetleń: 233

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.