Aktualności

WROTA MAZOWSZA w finale międzynarodowego konkursu

2019.05.21 08:30 , aktualizacja: 2019.05.21 10:00

Autor: Andrzej Perkowski (CG), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

logo portalu wrota mazowsza na białym tle, szare wielkie litery WROTA, z wyszczególnioną na czerwono literą O www.wrotamazowsza.pl

Aktywność społeczności województwa mazowieckiego wyróżniona! WROTA MAZOWSZA, nowoczesne rozwiązanie udostępniające zdalne usługi cyfrowe, znalazło się w ścisłym finale prestiżowego konkursu Komisji Europejskiej „Sharing & Reuse Awards 2019”. Portal WROTA MAZOWSZA to wspólne dzieło samorządu województwa, ponad 300 partnerów regionu oraz mieszkańców i przedsiębiorców będących użytkownikami przygotowanych usług.

 

Aktywni w Europie

Program „Sharing & Reuse Action ISA” wspiera rozwój cyfrowych rozwiązań, które umożliwiają administracji publicznej, przedsiębiorstwom i mieszkańcom korzystanie z ogólnodostępnych usług publicznych. Istotną częścią programu jest konkurs „Sharing & Reuse Awards 2019”, którego zadaniem jest wymiana doświadczeń w obszarze cyfrowych usług publicznych.

 

Do konkursu zgłoszono Mazowieckie rozwiązanie „e-Urząd”, które jest częścią portalu WROTA MAZOWSZA (www.wrotamazowsza.pl). Zakwalifikowało się do ścisłego finału. Uznano je za jedno z czterech najlepszych w kategorii „Udostępniane usługi informatyczne (wspólnie opracowywane lub udostępniane) mające największy wpływ na obywateli lub firmy”. Mazowiecka platforma usługowa została doceniona przez jury konkursu nie tylko z uwagi na sposób i zakres udostępnianych usług publicznych, ale także za umiejętność dzielenia się tym rozwiązaniem z innymi jednostkami samorządu terytorialnego na terenie województwa.

 

Czym jest e-Urząd?

Komponent „e-Urząd” umożliwia elektroniczny obieg dokumentów i zarządzanie nimi, elektroniczną obsługę mieszkańców oraz elektroniczną komunikację pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego. System wraz z portalem WROTA MAZOWSZA jest obecnie rozwijany w ramach projektu pn. „Regionalne Partnerstwo Samorządów Mazowsza dla Aktywizacji Społeczeństwa Informacyjnego w zakresie e-Administracji i Geoinformacji (ASI)”, finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Jednymi z głównych celów prac są: dalsze poszerzanie pakietu dostępnych usług lokalnych oraz takie udostępnianie usług, aby istniała możliwość załatwienia całej sprawy on-line, bez wychodzenia z domu czy biura, bez kolejek i wizyt w urzędzie.

 

Wspólnota mazowiecka

Drodzy mieszkańcy i przedsiębiorcy województwa mazowieckiego! Przygotowane i udostępniane od 2014 r. portal WROTA MAZOWSZA wraz z komponentem „e-Urząd” powstały z myślą o Was i działają dla Was. Nie ustajemy w pracy nad wspieraniem rozwoju społeczeństwa informacyjnego w regionie, w tym przede wszystkim dostosowywaniem usług cyfrowych do Waszych potrzeb. Dzięki Waszej aktywności oraz zaangażowaniu organów samorządowych województwa mazowieckiego wraz z 314 mazowieckimi jednostkami administracji publicznej, usługi publiczne coraz skuteczniej wspierają jakość życia oraz poprawiają warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Przede wszystkim także, stają się coraz bardziej funkcjonalne i przyjazne dla naszej społeczności.

 

Wybór zwycięzców konkursu „Sharing & Reuse Awards 2019” ogłoszony zostanie na oficjalnej ceremonii „Sharing & Reuse Conference”, która odbędzie się 11 czerwca 2019 r. w Bukareszcie w Rumunii. Niezależnie od ostatecznego miejsca jakie przypadnie w tym prestiżowym konkursie mazowieckiej platformie, udział w ścisłym finale to niewątpliwy sukces.

 

Dziękujemy serdecznie za jakość naszego wspólnego dzieła.

 

Do zobaczenia w sieci.

Liczba wyświetleń: 343

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.