Aktualności

Rondo w Gostyninie już gotowe!

2019.05.24 10:30 , aktualizacja: 2019.05.29 11:51

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Bariery drogowe na wylotach...
  • Nowe rondo oznacza zarówno...
  • Wicemarszałek Wiesław...
  • Pierwszy mieszkaniec...

Dzięki środkom z budżetu województwa (3,8 mln zł) przebudowano skrzyżowanie ulic Legionów Polskich i Kościuszki, czyli drogi wojewódzkiej nr 573 z drogą gminną. W uroczystości otwarcia inwestycji uczestniczyli marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Inwestycja obejmowała budowę: ronda wraz z wykonaniem oznakowania, chodników i ścieżek rowerowych, kanalizacji deszczowej oraz nowego oświetlenia ulicznego. Przebudowano też sieci: teletechniczną, energetyczną i gazową. Zadanie zrealizowane zostało w ramach programu poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg wojewódzkich i jest czternastym rondem wybudowanym na drogach wojewódzkich Rejonu Drogowego Gostynin–Płock.

 

Ukończone przed czasem

Rozbudowa ronda została ukończona na 108 dni przed umówionym terminem zakończenia przedsięwzięcia.

– Wierzę, że nowe rondo przyczyni się w znacznym stopniu do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców regionu, ale także komfortu podróżowania – zaznaczył marszałek Adam Struzik. – Dbanie o bezpieczeństwo Mazowszan to jeden z priorytetów Samorządu Województwa Mazowieckiego. Tym bardziej cieszy fakt, że udało się zakończyć tę inwestycję przed zaplanowanym terminem.

Zadanie zrealizował Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Całość sfinansował samorząd Mazowsza, który wsparł przedsięwzięcie kwotą 3,8 mln zł.

– To dobrze wykorzystane pieniądze. Cieszę się, że mamy swój udział w tej – tak ważnej dla mieszkańców – inwestycji. Mam nadzieję, że w tym miejscu nie będzie już więcej dochodziło do żadnych wypadków czy kolizji – podkreślił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Niebezpieczne skrzyżowanie

Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 573 relacji Nowy Duninów–Gostynin–Żychlin (ul. Legionów Polskich) z drogą gminną (miejską) nr 140189W (ul. Kościuszki) na terenie powiatu gostynińskiego było najniebezpieczniejszym elementem infrastruktury drogowej w Gostyninie. Często na skrzyżowaniu dochodziło do wypadków. Koniecznością zatem stała się jego przebudowa. Opierając się o analizę bezpieczeństwa ruchu, Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o wybudowaniu w tym miejscu ronda.

Liczba wyświetleń: 405

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.