Aktualności

Umowy na dofinansowanie w ramach KSOW podpisane

2019.05.27 13:00 , aktualizacja: 2019.05.29 08:13

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Moment podpisania jednej z umów Umowy z beneficjentami...
  • Widok na salę konferencyjną Umowy na dofinansowanie...
  • Beneficjenci podpisują umowę Pieniądze trafią do 12...

23 projekty zgłoszone przez 12 podmiotów otrzymają w tym roku wsparcie Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim. Beneficjenci aplikowali o ponad 1,9 mln zł. Ostatecznie na liście rankingowej znalazły się projekty o łącznej wartości wsparcia na blisko 710 tys. zł.

 

– Są to środki na organizację różnego rodzaju wydarzeń, np. dożynek, ale też na szkolenia i inne inicjatywy prowadzone na terenach wiejskich. Aż 710 tys. zł trafia do beneficjentów na działania, które mają za zadanie zintegrować i zaktywizować mieszkańców – podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Duża liczba chętnych

Do tegorocznego konkursu dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich zgłoszono 45 wniosków na łączną sumę ponad 1,9 mln zł. Projekty będą realizowane w 2019 r. w ramach dwuletniego planu operacyjnego KSOW na lata 2018–2019. Nabór wniosków prowadzony był od 4 do 18 lutego 2019 r.

 

Wnioskodawcy ubiegali się o środki na m.in. organizację targów, wyjazdów studyjnych, szkoleń, imprez plenerowych, wydawnictw czy publikacji prasowych lub internetowych. W sumie wartość zgłoszonych projektów przekroczyła 1,9 mln zł, przy czym limit dla województwa mazowieckiego wynosi 1,5 mln zł.

 

Beneficjenci

Najwięcej wniosków, bo aż 11, złożył Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Chęć do współpracy z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich zgłosiły również Lokalne Grupy Działania, które przygotowały 7 wniosków. Kolejne 9 projektów przygotowały samorządy gminne, a 2 samorządy powiatowe. O dofinansowanie ubiegały się także m.in. Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej czy Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN. Ostatecznie wsparcie finansowe otrzymały 23 projekty zgłoszone przez 12 podmiotów na łączną kwotę 710 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 505

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.