Aktualności

Uczniowie z Mazowsza specjalistami od ekologicznej żywności

2019.06.06 09:10 , aktualizacja: 2019.06.13 13:39

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • przy banerze z napisami Mazowsze stoją zwycięzcy konkursu Finaliści konkursu „Smak...
  • zwycięzcy konkursu w kategorii szkół podstawowych z opiekunami i przedstawicielami Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Daniela Łagi pozują do wspólnego zdjęcia Zwycięzcy konkursu...
  • zwycięzcy konkursu Bartłomiejowi Laskowskiemu gratuluje i nagrodę wręcza zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Daniel Łaga Finalista Bartłomiej...
  • do pomiątkowego zdjęcia pozują uczestnicy, finaliści konkursu oraz ich nauczyciele Uczestnicy i zwycięzcy...

Co jest głównym składnikiem korzenia cykorii? Jak należy gotować warzywa bogate w karoten? Co oznacza produkt ze znakiem „Fairtrade”? W jaki sposób w rolnictwie ekologicznym zwalcza się szkodniki i chwasty? – m.in. na te pytania odpowiadali uczestnicy konkursu „Smak ekologicznej żywności” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Spośród wszystkich finalistów wyłoniono 6 laureatów.

 

Konkurs został zorganizowany już po raz szesnasty. Podczas rywalizacji uczniowie z Mazowsza musieli wykazać się wiedzą na temat ekologicznego rolnictwa i produktów z niego pochodzących. Do finału przystąpiło 98 uczniów z klas 4–8 szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów z województwa mazowieckiego. Dzieci i młodzież zmierzyły się z testem składającym się z 30 pytań, w tym z 20 pytań jednokrotnego wyboru oraz 10 – wielokrotnego wyboru. Na udzielenie prawidłowych odpowiedzi uczestnicy mieli godzinę.

 

Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się:

  • w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych (przyznano trzy I miejsca ex aequo):

I miejsce  Milena Krawczyk, Szkoła Podstawowa w Lesznie,

I miejsce Oliwia Jackiewicz, Szkoła Podstawowa w Mińsku Mazowieckim,

I miejsce  Bartłomiej Laskowski, Szkoła Podstawowa w Gniewoszowie.

 

  • w kategorii klas VII – VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów:

I miejsce  Weronika Bedyk, Szkoła Podstawowa w Drobinie,

II miejsce Robert Walterski, Szkoła Podstawowa w Lesznie,

II miejsce  Aleksandra Nurkiewicz, Szkoła Podstawowa w Ostrowi Mazowieckiej.

 

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. telefony komórkowe i zegarki. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w wycieczce na warszawskie Stare Miasto oraz do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego.

 

Liczba wyświetleń: 446

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.