Aktualności

Wystartował turniej siatkówki plażowej

2019.06.12 15:15 , aktualizacja: 2019.06.13 08:26

Autor: Dominika Adamiec (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Od lewej: prezes PZPS Jacek...
  • Na briefingu prasowym...
  • Rywalizacja toczy się na 6...
  • W elitarnym turnieju...
  • (fot. arch. UMWM).

Na terenie MONTA Beach Volley Club w Warszawie od 12 do 16 czerwca jest rozgrywany czterogwiazdkowy turniej siatkówki plażowej w cyklu World Tour. Udział biorą czołowi polscy kadrowicze oraz najlepsze światowe duety. W programie imprezy, poza turniejem, jest moc darmowych atrakcji dla wszystkich: gry i zabawy dla dzieci, konkursy, koncerty, beach party.

 

Już po raz drugi Samorząd Województwa Mazowieckiego patronuje wyjątkowej sportowej rywalizacji w ramach FIVB Beach Volleyball World Tour Warsaw. W briefingu prasowym otwierającym turniej uczestniczyli m.in. wicemarszałek Rafał Rajkowski, wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

 

FIVB World Tour Warsaw 2019 to największy w tej części Europy turniej siatkówki plażowej – łącznie weźmie w nim udział 256 zawodników i zawodniczek, właściwie cała światowa czołówka tej dyscypliny. Rywalizacja toczy się na 6 boiskach plażowych, w tym na boisku głównym z trybunami na prawie 4 tys. miejsc, wybudowanym specjalnie na czas zawodów. Mecze rozgrywane są od 12 do16 czerwca w godzinach 9.00–19:00. Natomiast w godzinach 20.00–2.00 plaża nad Wisłą zamienia się w scenę z koncertami, pokazami artystów i beach party.

 

Wszystkie wyniki na bieżąco oraz układ rozgrywek – dostępne w oficjalnym serwisie FIVB.

Liczba wyświetleń: 511

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.