Aktualności

Gmina Szydłowiec stawia na ekologię

2019.06.14 15:15 , aktualizacja: 2019.06.14 15:57

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

wicemarszałek Rafał Rajkowski i burmistrz Szydłowca Artur Ludew podspisują umowę na wykonanie instalacji ekologicznych w gminie Szydłowiec Umowę w na realizację...

Już niebawem dzięki wsparciu unijnemu w indywidualnych gospodarstwach domowych w gminie Szydłowiec wykonane zostaną łącznie 92 ekologiczne instalacje. Będą to m.in.: kotły na biomasę, gazowe, olejowe, pompy ciepła, a także instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma blisko 1,4 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014–2020. Umowę podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski i burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

 

Inwestycja polega na wymianie kotłów centralnego ogrzewania na paliwo stałe na automatyczne kotły na biomasę, gazowe, olejowe czy pompy ciepła. Wybudowane zostaną instalacje fotowoltaiczne oraz solarne na obiektach mieszkalnych. W sumie w ramach projektu powstaną 92 instalacje, w tym: 23 kotły na biomasę, 29 kotłów gazowych, 2 kotły olejowe, 2 kotły zgazowujące drewno, 23 instalacje fotowoltaiczne, 5 kolektorów słonecznych i 7 gruntowych oraz jedna powietrzna pompa ciepła.

 

– Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia efektywności energetycznej domów mieszkalnych oraz do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. Wpłynie to na poprawę stanu środowiska naturalnego i polepszenie jakości powietrza – zaznaczył wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Liczba wyświetleń: 428

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.