Aktualności

Kulminacja VII Dni Powiatu Mińskiego

2019.06.24 14:15 , aktualizacja: 2019.06.25 09:50

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Z koncertem „Kalejdoskop...
  • Uczestnicy obchodów VII Dni...
  • Występ Dziecięcego...
  • Uroczyste obchody VII Dni...
  • Państwowy Zespół Ludowy...
  • Państwowy Zespół Ludowy...
  • Na scenie Zespół...

Uroczyste obchody VII Dni Powiatu Mińskiego odbyły się 23 czerwca, na placu przed Zespołem Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Wyróżnienia i atrakcje

 

Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Powiatu Mińskiego „Laura 2018”. Nagrody przyznano za indywidualne lub zbiorowe osiągnięcia twórcze, gospodarcze i społeczne, służące rozwojowi i promocji powiatu. Specjalne statuetki wręczono w poszczególnych kategoriach: nauka i oświata, kultura i sztuka, sport, rozwój przedsiębiorczości, działalność społeczna na rzecz wspólnoty powiatowej oraz rolnictwo i ochrona środowiska.

 

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć we wręczeniu nagród, które są formą docenienia lokalnej działalności, tak ważnej dla całej struktury samorządów w każdej dziedzinie. Państwa praca istotnie wpływa na rozwój naszego regionu i komfort życia mieszkańców powiedziała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Galę uświetnił występ Dziecięcego Salezjańskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ludowiaki”.

Główną atrakcją dnia był koncert „Kalejdoskop barw Polski”, Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca im. Tadeusza Sygietyńskiego „Mazowsze”.

 

Tym występem Zespół „Mazowsze” udowodnił raz jeszcze, że godnie reprezentuje i twórczo kultywuje tradycje i kulturę nie tylko Mazowsza, ale i całej Polski. Dziękuję za to wspaniałe, barwne widowisko dodała Janina Ewa Orzełowska.

Liczba wyświetleń: 328

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.