Aktualności

,,Bogu na chwałę, bliźnim na pożytek’’

2019.06.24 14:55 , aktualizacja: 2019.06.25 09:44

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Członek zarządu Elżbieta...
  • Członek zarządu Elżbieta...

Ponad 300 strażaków z 19 jednostek OSP z powiatu sokołowskiego wzięło udział w Powiatowo-Miejskim Dniu Strażaka w Sokołowie Podlaskim. W obchodach Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Nieoceniony zawód świata

 

– Zasługujecie na szczególny szacunek i uznanie, bo to Wy ratujecie ludzkie życie w akcjach pożarniczych, drogowych czy powodziowych. Kieruję do Was ogromne słowa podziękowania za to, że jesteście i dbacie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Dziękuję za Waszą pracę, codzienne poświęcenie i odwagę, jaką się cechujecie – zwróciła się do strażaków członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji strażaków w Sanktuarium Miłosierdzia.

Nie zabrakło koncertów w wykonaniu orkiestr dętych, a głównym punktem części artystycznej był koncert Sokołowskich Bardów.

Wydarzenie miało charakter rodzinnego pikniku z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych.

 

Podczas spotkania odznaczeni za wieloletnią służbę zostali:

  • dh Henryk Wrzosek – odznaczony „Srebrnym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP”, przyznanym przez Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych RP;

  • dh Jan Jesionowski i dh Józef Kazimierczuk – odznaczeni „Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza” w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania związku OSP RP, przyznanym przez Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych RP;

  • dh Magdalena Kurach i dh Grzegorz Pasek – odznaczeni „Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa”, przyznanym przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Liczba wyświetleń: 309

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.