Aktualności

Wakacyjna podróż koleją

2019.06.24 15:10 , aktualizacja: 2019.06.24 15:54

Autor: oprac.Agnieszka Stabińska (na podst. mat. KM), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

pociąg Słoneczny w trasie, w tle mazowiecki krajobraz Pociąg „Słoneczny” kursuje...
wnętrze pociągu Kolei Mazowieckich, widoczne są dwa piętra połączone schodami Wygodne i nowoczesne...

Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. To najlepszy czas na odpoczynek, relaks i podróże. Warto skorzystać z oferty, jaką przygotowały Koleje Mazowieckie.

 

Z Mazowsza nad morze

Chcesz wyjechać nad Bałtyk? Nic prostszego – popularny pociąg „Słoneczny” już kursuje. Do Trójmiasta dojedziemy w nieco ponad 3 godz., a do Ustki – 5 godz. 36 min. Podróż „Słonecznym” to komfort i wygoda dla podróżujących. Pociąg składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych, które są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery. Na pokładzie dostępny jest też catering.

 

Bilety na przejazdy pociągiem „Słoneczny” kupisz:

  • w kasach biletowych,
  • u kierownika pociągu,
  • za pomocą aplikacji SkyCash lub mPay,
  • w biletomatach KM,
  • na stronie bilety.mazowieckie.com.

Psa lub rower zabierzesz gratis!

 

Ceny biletów normalnych – według ofert specjalnych – wynoszą:

  • w relacji: Warszawa Zachodnia–Ustka lub Ustka–Warszawa Zachodnia – 60 zł,
  • na odcinku Warszawa Zachodnia–Gdynia Główna lub Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia – 45 zł,
  • na trasie Słupsk–Ustka – 6 zł.

Od tych cen przysługują ustawowe ulgi.

 

Studenci z Warszawy do Trójmiasta dojadą „Słonecznym” za 22,05 zł, na trasie Warszawa–Ustka zapłacą 29,40 zł. Bilet uczniowski będzie kosztował – 28,35 zł do Trójmiasta, a 37,80 zł – do Ustki. W ofercie KM–35 bilet do Trójmiasta kosztuje 29,25 zł, do Ustki – 39 zł.

 

Szczegóły oferty

 

Kupując bilet na pociąg „Słoneczny”, można skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne w ramach inicjatywy „Koleją do Kultury”. Partnerami akcji są placówki kulturalne z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa. Rabaty otrzymamy także w wybranych miejscach kultury i rozrywki na Pomorzu w ramach akcji promocyjnej „Słoneczny wysyp rabatowy”.

 

Bilet turysty

Od 1 lipca do 31 sierpnia br. pasażerowie Kolei Mazowieckich będą mogli podróżować na podstawie biletu sieciowego, imiennego uprawniającego do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KM przez 3 dowolnie wybrane dni w terminie ważności biletu (z wyjątkiem pociągu „Słoneczny”), na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica. Bilet turysty ważny jest przez 10 dni, licząc od daty wydania lub daty wskazanej przez podróżnego. Do biletu wydawany jest karnet, na którym oznaczone jest rozpoczęcie każdego z trzech dni ważności biletu. Jego cena wynosi 67 zł.

Bilet Turysty dostępny jest w kasach biletowych i biletomatach. Można go też nabyć w przedsprzedaży do 7 dni przed planowanym terminem wyjazdu (Bilet Turysty zakupiony po 22 sierpnia ważny jest tylko do 1 września br.).

 

 

Liczba wyświetleń: 494

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.