Aktualności

Wigilia św. Jana w gminie Liw

2019.06.25 14:55 , aktualizacja: 2019.06.25 15:17

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Elżbieta Lanc wrzuca wianek do wody Członek zarządu województwa...
  • Trzech chłopców na scenie Części artystyczna w...
  • Tańczące dziewczynki z wachlarzami Pokazy taneczne w wykonaniu...

Wyszkowski Klub Seniora ,,Malinki’’ z powiatu węgrowskiego (gmina Liw) zorganizował Dzień Świętojański. Tradycyjne wianki przygotowane przez seniorów wraz z uczestnikami zabawy puszczała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Dla starszych i młodszych

Klub Seniora ,,Malinki’’ już po raz 7. był inicjatorem Dnia Świętojańskiego. Nie zabrakło słonecznej pogody, wielu gości, przepięknych wianków i bogatej części artystycznej w wykonaniu seniorów oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola w Wyszkowie. Wydarzenie rozpoczęła msza świętą w Kościele Parafialnym Podwyższenia Krzyża w Wyszkowie.

– Niezależnie od wieku musimy podejmować wyzwania, stawiać nowe cele i rozwijać swoje pasje, spędzając przy tym aktywnie czas. Wasze działania są bardzo potrzebne i istotne dla wszystkich mieszkańców bo integruje pokolenia i rozwija kulturowo nasze województwo – zwróciła się członek zarządu Elżbieta Lanc do organizatorów – Obchodzony z Waszej inicjatywy Dzień Świętojańśki to święto, które już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń społeczno-kulturalnych Mazowsza – dodała.

Słowo o ,,Malinkach’’

Wyszkowski Klub Seniora swoją działalność rozpoczął w 2011 roku. Obecny skład klubu to 10 seniorów z gminy Liw. Spotykają się, rozmawiają, śpiewają, piszą teksty autorskich utworów (m.in. „Seniorynki”), pieką ciasta, jeżdżą na wycieczki i biorą udział w przeglądach piosenek.

 

Liczba wyświetleń: 492

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.