Aktualności

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw z pierwszymi podpisanymi umowami

2019.07.04 13:20 , aktualizacja: 2019.07.05 08:45

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Umowy z beneficjentami...
  • 1178 projektów z całego...
  • W środę 3 lipca zostały...
  • Występuje członek zarządu...
  • Występuje członek zarządu...

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw to jeden z programów wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Pierwsze umowy zostały podpisane 3 lipca w powiecie łosickim i sokołowskim. Na swoją kolej czekają już pozostałe rejony. W sumie dofinansowanych z MIAS zostanie blisko 1178 różnego rodzaju projektów z całego Mazowsza na kwotę 11,4 mln zł.

 

MIAS został uruchomiony z myślą o około 7,3 tys. sołectw. Nowe boiska, parki, place zabaw, wyremontowane świetlice – to tylko niektóre z przedsięwzięć, które mazowieckie gminy zrealizują za sprawą środków z budżetu województwa mazowieckiego.

 

– Po raz kolejny przekonaliśmy się, że te małe wspólnoty mają znakomite pomysły i dużo energii do ich realizacji. Dlatego cieszę się, że większość z nich powstanie dzięki naszemu wsparciu. Jest to szansa na rozwój całego Mazowsza, co wydatnie wpłynie na poprawę warunków i komfort życia mieszkańców. Program wspomaga również rozwój wartości niematerialnych i kulturalnych, a to zawsze były ważne atuty naszego regionu – stwierdza członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

– To niezwykle istotne wsparcie, które pozwoli zrealizować niewielkie, ale ważne dla mieszkańców inwestycje. Dzięki tym środkom uda się stworzyć m.in. nowe place zabaw, wyremontować wiejskie świetlice czy też utworzyć miejsca, w których mieszkańcy będą mogli spotkać się i zintegrować. Jestem przekonana, że to dobrze zainwestowane środki  na rzecz rozwoju lokalnych społeczności naszego województwa – podkreśla członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

W środę 3 lipca zostały podpisane umowy w powiecie łosickim (29 sołectw z 6 gmin) i sokołowskim (37 sołectw z 8 gmin), a 4 lipca - w węgrowskim (35 sołectw z 8 gmin), mińskim i garwolińskim. Umowy z beneficjentami podpisują członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

Liczba wyświetleń: 741

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.